Pokaz grupy antyterrorystycznej, przejażdżka policyjną motorówką i więźniarką, konkurs jazdy sprawnościowej samochodem oraz koncerty zespołów Coma i Addicted to Rock, to atrakcje Święta Policji w Elblągu, które już w najbliższą niedzielę, 20 lipca odbędzie się na Bulwarze Zygmunta Augusta.
- W imieniu policjantów i pracowników policji, mam ogromną przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców miasta na obchody Święta Policji w Elblągu – zachęca mł. insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. - Wspólnie z przedstawicielami władz miejskich, już w najbliższą niedzielę od godziny 16.00 organizujemy festyn policyjny na Bulwarze Zygmunta Augusta.
Podczas imprezy będzie można, między innymi zobaczyć pokaz grupy antyterrorystycznej, sprawdzić wytrzymałość na symulatorze pasów bezpieczeństwa, pływać policyjną motorówką oraz strzelać z broni pneumatycznej. Będą przejażdżki konne oraz przejażdżki policyjną więźniarką. Jak co roku, dorośli będą mogli sprawdzić się jako kierowcy w konkursie jazdy sprawnościowej samochodem.
- Serdecznie zapraszamy całe rodziny – mówi komendant Marek Osik. - Dla najmłodszych będzie najwięcej atrakcji - pokaz tresury psów służbowych, pokaz sprzętu techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego z nagrodami. Festyn uświetnią występy zespołów Coma i Addicted to Rock oraz występ młodzieżowego zespołu akrobatycznego Fury-G.
Natomiast 24 lipca w godzinach 9.00 - 12.00, każdy będzie mógł wejść do gmachów stróżów prawa, mieszczących się przy ulicy Tysiąclecia i Królewieckiej. Grupy gości będą miały okazję zapoznać się z miejscem pracy elbląskich stróżów prawa oraz poznać specyfikę funkcjonowania jednostki. Od niektórych, zgodnie z ich życzeniem, pobrane zostaną odciski palców, które będzie można zachować. Chętni będą mieli także okazję przymierzyć się do zdjęcia sygnalitycznego. Goście obejrzą, m.in. stanowisko pracy oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz policyjną izbę dziecka.
Na zdjęciu zespół Coma