Deweloper nie traci nadziei, że przy ul. Bożego Ciała będzie mógł wybudować trzy budynki mieszkalne. Od dwóch lat stara się on o pozwolenie Rady Miasta. Na razie bezskutecznie. We wtorek (20 czerwca) podczas sesji RM radni zadecydują, co dalej z tą inwestycją.
To kolejne podejście do zabudowy nieruchomości przy ul. Bożego Ciała. Deweloper chce postawić tutaj trzy budynki wielorodzinne. Pierwszy wniosek o lokalizację tej inwestycji przy Bożego Ciała deweloper złożył dwa lata temu.
Inwestor w 2021 roku chciał skorzystać z możliwości, które daje specustawa tzw. lex deweloper. Ze względu na uwagi Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej oraz negatywną opinię m.in. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie radni przygotowywali na sesję w listopadzie 2021 roku projekt uchwały w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji. Wtedy to ostatecznie sam inwestor wycofał wniosek tuż przed sesją.
W porządku obrad sesji RM zaplanowanej na 20 czerwca br. ponownie znalazł się projekt uchwały w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wraz z infrastrukturą na terenie działek przy ul. Bożego Ciała.
Inwestor spełnił warunki lokalizacji inwestycji mieszkaniowej wynikające z ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących (Dz.U. z 2021 poz. 1538, z 2023 r. poz. 533, 803), w szczególności przedstawił koncepcję urbanistycznoarchitektoniczną oraz spełnił standardy lokalizacji i realizacji inwestycji mieszkaniowej. Po stwierdzeniu, że złożony wniosek nie narusza ustaleń Studium, należy podkreślić również, że planowana inwestycja realizuje politykę przestrzenną miasta wyrażoną w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Elbląga przyjętym uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu
– czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
Inwestycja ma mieć powierzchnię użytkową mieszkań od minimalnej 25 m2 do maksymalnej 380 m2, łączną powierzchnię użytkową mieszkań od minimalnej 4800 m2 do maksymalnej 5800 m2. W projekcie uchwały podano również, że minimalna liczba mieszkań ma wynosić 85, a maksymalna 105. Infrastrukturę towarzyszącą stanowić mają przyłącza niezbędnych mediów, wewnętrzna droga dojazdowa, miejsca parkingowe, dojścia i dojazdy do budynków, miejsca gromadzenia odpadów oraz tereny zielone i plac zabaw.
Pozostawia się nienaruszoną tablicę upamiętniającą Ofiary Sprawy Elbląskiej
– podano w projekcie uchwały.
"bez skutecznie" ??? Poprawcie to.
No dobrze a co z tym budynkiem przy ulicy nowej co ma powstać Taki długi na 100 mieszkań naprzeciwko hali General Electric po drugiej stronie seminarium duchownego ? inwestycja niby ruszyła , zburzyli stare magazyny i do dzisiaj wisi plakat że tam powstanie budynek a już od roku nic się nie dzieje jak nie więcej?
Jak się da to wszystko się załatwi. XD
Teren az się prosi o ładne budynki. A tak to stoi takie coś i straszy. Nie wstyd wam wszystkim nieudacznicy.
to chyba teraz radny Balbuza będzie bardziej lojalny wobec prezydenta, ale czy w związku z objęciem bez konkursu kierownika w MOSiR nie powinien być już przewodniczącym komisji gospodarczej? bo czyż nie jest teraz podwładnym prezydenta, a czy to nie kłóci się z prawidłowym wypełnianiem obowiązków radnego?
Co to znaczy bezskutecznie? (1.1) daremny, bezowocny, próżny, bezpłodny, czczy, nadaremny.