Prace realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym” trwają obecnie przy ul. Kościuszki i Agrykola. Kiedy się zakończą?
- Projekt jest kontynuacją działań Gminy Miasto Elbląg skierowanych na rozwój zintegrowanej mobilności i efektywność energetyczną - wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga. - Zadanie dotyczy poprawy zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym poprzez budowę, przebudowę dróg lokalnych i dróg dla rowerów wraz z m.in. budową ciągów pieszo-rowerowych, oświetleniem. W pierwszej kolejności roboty realizowane są od skrzyżowania ulicy Agrykola z ulicą Górnośląską i będą sukcesywnie przesuwać się w kierunku ronda Żołnierzy wyklętych
Trwają także prace wzdłuż ul. Kościuszki (budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Wspólnej z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę). W ciągu ul. Kościuszki wybudowane zostaną także dwie zatoki autobusowe z wiatami (w miejscu istniejących przystanków). Planowana jest też przebudowa odcinka jezdni (z odnową nawierzchni), chodników oraz zjazdów (w tym traktu pieszo-rowerowego w ul. Spacerowej) ulicy Kościuszki.
Czy prace przebiegają zgodnie z planem?
Roboty budowlane przy realizacji zadania są prowadzone wyprzedzająco w stosunku do zatwierdzonego harmonogramu
- informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.
Jakie prace wykonywane są obecnie? - Prace prowadzone są równolegle na kilku odcinkach w ciągu ulicy Kościuszki i Agrykola. Na przebudowywanych chodnikach układana jest nawierzchnia z kostki betonowej, na ścieżkach rowerowych prowadzone są roboty ziemne oraz wykonywana jest podbudowa pod nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej - wymienia Joanna Urbaniak.
Oceniając zaawansowanie prac i zakładając aktualne tempo robót, zakończenie inwestycji powinno nastąpić dużo szybciej niż termin umowny tj. 30.06.2022 r.
- dodała Joanna Urbaniak.
Już widzę brakujący element, mianowicie wzdłuż Agrykola sciezla przy samej ulicy powinna być wygrodzona słupkami....
Jak długo UM ratusz będzie pozwalać na parkowanie i niszczenie chodników w Elblągu. Zacznijcie montować wszędzie słupki lub kamienne blokady. Dlaczego w innych miastach to norma w Elblągu zrobią kiedyś.
Brawo dla urzędników i włodarzy miasta. Budować jak najwięcej dróg rowerowych. Super.
Fajnie, pierwsze lampy uliczne zastosowano w 1814 roku w Londynie. My, mieszkańcy Garnizonowej nie mamy żadnej lampy, chodnika i asfaltowej ulicy w XXI wieku. Co ciekawe płacimy wszystkie podatki w normalnych stawkach.
Droga redakcjo proszę zainteresować ul. księdza Osińskiego i opiszcie może wówczas ktoś z urzędu miasta lub z urzędu do którego ta ulica należy gdyś trudno jest nią przejechać ,zapadnięcia ,dziury, studzienki wystają poza powierzchnię jezdni .Piszecie że naprawiają tu i tam ale o ulicach koszmarnych wyglądem stwarzającym do wypadku .