Z końcem października zostaną zakończone roboty podstawowe pierwszego etapu „budowy KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 w Elblągu przy ul. Łęczyckiej 19”.
Na początku 2019 r. został ogłoszony przetarg na realizacje tego zadania. - W ramach tego przetargu wyodrębniliśmy pierwszy etap naszej całej inwestycji. Obejmował on zakres robót podstawowych, na który podpisaliśmy umowę z głównym wykonawcą, oraz roboty podobne - mówił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. kpt. mgr inż. Łukasz Kochan.
Prace związane z robotami podstawowymi mają zostać zakończone do 31 października br.
Od tego dnia przewidujemy rozpoczęcie procesu odbiorowego pierwszego etapu. Ten etap obejmuje budowę budynku głównego w stanie szczelnym, zamkniętym z kompletnymi elewacjami, brami, całą stolarką, dachami, sieciami zewnętrznymi i przyłączami do sieci miejskich, palowaniem pod garaż wielostanowiskowy, czyli pod drugi obiekt, który ma powstać
– wymieniał Łukasz Kochan.
Kto będzie realizować kolejne prace? - W ramach tego samego przetargu, który był ogłoszony na początku bieżącego roku, podpisaliśmy z generalnym wykonawcą trzy umowy – tłumaczył Łukasz Kochan. - Ustawa praw o zamówieniach publicznych dopuszcza podpisanie dodatkowych umów w ramach robót podobnych, jeżeli zostało to uwzględnione w postępowaniu przetargowym.
Pierwsza umowa obejmowała to, co zostało już wykonane. Druga umowa dotyczy instalacji wewnętrznych, sanitarnych, teletechnicznych i elektrycznych w całym budynku i garażu, wmurowanie ścianek działowych w komendzie. Trzecia umowa dotyczy przygotowania terenu, czyli wywiezienie ziemi i przygotowanie pod dalszy etap oraz budowę murów oporowych w zakresie drugiego wyjazdu w kierunku ul. Łęczyckiej w stronę Dębicy. Termin realizacji tych dwóch omów jest do 15 lutego 2020 r.
- zaznaczył Łukasz Kochan.
Jak zapewnia Komendant prace jak na razie przebiegają zgodnie z planem. - Planujemy przeprowadzić się do nowej Komendy do 2020 r. Oczywiście wszystko jest uzależnione od kolejnego postępowania przetargowego na realizację drugiego etapu, czyli stworzenie możliwości przeprowadzenia się wszystkich strażaków – dodał Łukasz Kochan.
Do nowej Komendy przy ul. Łęczyckiej przeprowadzi się 62 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz 19 osób z administracji Komendy.
A ul.Leczycka do góry tam korki i straż nie pojedzie.
Miejsce miescinki na mazurach dostały kilu pietrowe budynki jednostek straży pożarnej a Elbląg. Miasto Grodzkie równorzędne z olsztynem budyje znowu ciasnote z łaski. Każdy jeden obiekt w Elblągu jest schrzaniony.
Zamiast myśleć przyszłościowo bo Elbląg się rozbudowuje to znowu ten sam błąd. Ciekawe czy straż pożarna w Elblągu dostanie nowe pojazdy i sprzęt na otwarcie nowej strażnicy.
Wsaniała lokalizacja...Rano i o 15.00 Łęczycka w kier. Bema jest, jak napisał Mayk, kompletnie zakorkowana. Nadto Bema jest bardzo wąską ulicą. Już widzę jak w okolicy przychodni kierowcy ustępują pierwszeństwa wozom straży. Do pożaru będą musieli jeździć przez Grottgera i Grunwaldzką.
I pomyśleć, że to wszystko dzięki naszemu "prezydentowi". Że go z Antkiem nie było na budowie? No tak, już po kampanii psl. Oby ta strażnica nie była mostem Unii Europejskiej .
Jedyne rozwiązanie zlikwidować jedną strone chodnika i poszerzyć jezdnie. Inaczej nie ma szans, żeby przepuścić pędzącą Straż. Z jednej strony barierki, a z drugiej wysokie krawężniki. Mówią, że nie ma problemu, życzeniowe gadanie, każdy dobrze wie jak będzie i nie zaklinajcie rzeczywistości. Może puszczą ruch tylko dla Straży przez Kossaka - Kolejowa
Fajnie ze jest nowa straznica, oby tylko ogarneli problem poruszony w komentarzach. Swoja droga co za idioci strzelali dzis fajerwerkami ? Pies zerwal sie komus ze smyczy ze strachu a ja swojego ledwo utrzymalem. Strzelajcie sobie w sylwestra, a nie w ciagu roku kiedy nikt sie tego nie spodziewa
ciekawe jak dojadą na pożar na Bema o godz. 15.00
Ciekawe na jakim etapie jest budowa nowej komendy. Ciekawe, czy dalej „są” na to pieniądze. Tak swoją drogą, położenie tej straży jest w tak niekorzystnym położeniu, aż jestem ciekaw czy ktoś za to w rączkę nie dostał. Trzeba było wybudować ją na Zatorzu zaraz z nową komendą :)
Nadal większość piszących te komentarze wykazuje w nich swoją niewiedzę, co uwidacznia się w przypadku wyróżnienia trudności z dojazdem do zdarzenia, bo lokalizacja strażnicy jest zła. Nigdzie nie ma zapisane, że sprawny dojazd zależny jest od umiejscowienia, najlepiej w centrum miasta. System zapewnienia przejazdu jednostek PSP z tej nowej lokalizacji został uwzględniony w planach ratowniczych i stworzono właściwe procedury zapewniające przejazd nawet w szczycie komunikacyjnym. Gdyby było inaczej to nikt i nigdy nie pozwoliłby na wybudowanie tam tego obiektu. Proszę was, żebyście zanim sformułujecie jakąkolwiek teorię najpierw zapoznali się z faktami. Zresztą w praktyce wszyscy zauważą, że te obawy są bezpodstawne. A tak na marginesie jaka jest przyczyna, że wielu kierowców twierdzi, iż nie słyszeli sygnałów dźwiękowych pojazdów ratowniczych czy tzw. uprzywilejowanych. To dziwne..., chyba że przyczyną tego była głośna kwadro muza lub czułości ze smartfonem bądź podziwianie uroków architektury miasta i przyrody.