Ok. 40 mln zł ma kosztować inwestycja zaplanowana w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, ubiega się o dofinansowanie w wysokości 33,5 mln zł.
Realizacja projektu "Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu" planowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Przedmiotem projektu jest rozbudowa bloku operacyjnego przy ul. Komeńskiego 35, modernizacja pomieszczeń dla potrzeb oddziałów pediatrycznego (dzieci starsze i młodsze), chirurgii ogólnej z pododdziałem onkologicznym, urazowo-ortopedycznego z pododdziałem chirurgii ręki, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej, ginekologiczno-położniczego z pododdziałem neonatologicznym, okulistycznego, otolaryngologicznego, rehabilitacji ogólnej i neurologicznej.
Inwestycję będziemy realizowali etapami. Nie będziemy zamykać szpitala. Okres realizacji projektu zakładamy od listopada 2017 do grudnia 2020
- zapowiada Witold Wróblewski.
Pod koniec lutego br. złożono wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. - Projekt jest w tzw. obróbce formalnej, później merytorycznej. Czekamy na pozytywne decyzje, co do dofinansowania - dodał Witold Wróblewski.
Zanim jednak złożono wniosek Szpital musiał uzyskać opinię IOWISZ-a (Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych Służby Zdrowia).
Ten instrument jest niezbędny, aby podjąć jakiekolwiek inwestycje w służbie zdrowia. Nasz wniosek uzyskał ocenę pozytywną. Uzyskaliśmy 22 tys. 603 pkt. Jest to bardzo wysoka ocena, bowiem już od 6 tys. punktów wnioski uzyskują pozytywną ocenę Wojewody. Myślę, że tym bardziej nasza inwestycja ma dużo większe szanse na uzyskanie środków i rozpoczęcie inwestycji
- zaznaczył Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiej im. św. Jana Pawła II.
Jak zapewnia Mirosław Gorbaczewski, ta inwestycja jest bardzo ważna dla poprawy jakości usług medycznych. - W zeszłym roku wykonaliśmy ponad 6 tys. 200 operacji, więc jest to niezbędna inwestycja - podkreślił.
Pierwszy etap inwestycji zakłada wyremontowanie 10 oddziałów. - Inwestycja w tej chwili nie obejmuje modernizacji oddziału psychiatrycznego. Ten wniosek będzie ogłoszony w późniejszym terminie - dodał dyrektor. - Najistotniejszy jest dla nas blok operacyjny.
W wyniku połączenia, Szpital jest partnerem i dla Narodowego Funduszu Zdrowia, i jest wyżej notowany w sieci. Został podniesiony jeden stopień referencyjności, co też poprawia możliwość funkcjonowania szpitala i jednoznacznie przesądza o celowości inwestowania i modernizowania w tym szpitalu. Gdyby szpitale nie zostały połączone, niekoniecznie taka sytuacja mogłaby mieć miejsce
- zauważył Witold Wróblewski.
Panie prezydencie, jeszcze żaden z prezydentów nie poczynił takich inwestycji, brawo wiemy na kogo głosować.
pan wroblewski wszystko robi za pieniadze ktorych nie ma i miec nie bedzie taki wirtualny chwalipieta mniej chwalenia sie w mediach a wiecej pracy zeby efekty byly widoczne a nie ze chce dofinansowania chciec to sobie moze znajac zycie mozew jakas czesc dostanie ale tylko czesc a reszt skad? kampania wyborcza ruszyla ciekawe ile jeszcze wroblewski bedzie mial "super pomyslow" a kasy zero
Obietnice wyborcze, a kiedy konkrety p. Wróblewski? Bo pieniądze są, ale raczej wirtualne?
maksymalna ocena to 78 757 punktów wniosek nie dostał nawet połowy i taki zachwyt ?