Od 1 grudnia br. w Elblągu funkcjonuje Szpital Miejski św. Jana Pawła II, który powstał z połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze Szpitalem Miejskim przy ul. Żeromskiego.
- Połączona jednostka nosi nazwę Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu z siedzibą przy ul. Komeńskiego 35 – mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga, podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
Co za tym idzie? - Dokonana została zmiana w rejestrze wojewody i KRS-ie. Na dzień dzisiejszy, zgodnie z przepisami prawa, obydwa szpitale funkcjonują już jako jeden, pod jedną nazwą – wyjaśniał Prezydent Elbląga. - To nas bardzo cieszy, bo jesteśmy w przygotowaniach do kontraktów na następne lata jeśli chodzi o całościowo połączony szpital.
Miasto będzie ubiegało się o środki z Unii Europejskiej na modernizację połączonego szpitala. - Jesteśmy w procedurach przygotowawczych – zdradził Witold Wróblewski. - W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach tzw. ZIT-u bis będziemy w następnym roku składali wnioski o dofinansowanie na modernizację i przebudowę obydwu szpitali.
Co dało połączenie?
Po połączeniu szpital ma wyższą klasę referencyjności, jako szpital o większej liczbie łóżek, o większym potencjale. To też będzie sprzyjało temu, by łatwiej negocjować wysokość kontraktów
– dodał Witold Wróblewski.
Dyrektorem Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II jest Mirosław Gorbaczewski. - W naszym, połączonym już szpitalu, sytuacja na dzień dzisiejszy jest stabilna. Nie mamy żadnych zobowiązań wymagalnych. Wszystkie nasze zobowiązania wobec naszych pracowników i kontrahentów są płacone na bieżąco. Na przyszły rok podpisaliśmy już umowy dla połączonych szpitali. Jest to kontrakt przekraczający 62 mln zł, a więc jest to kwota większa niż w roku bieżącym – mówił.
Mirosław Gorbaczewski zapowiedział, że szpital planuje się rozwijać.
Dziś będzie otwarty przetarg na dokumentacje na programy ZIT-owskie. Jest to przedsięwzięcie, w skład którego będą wchodzić trzy zadania – wybudowanie nowego bloku operacyjnego, przygotowanie wszystkich inwestycjach dotyczących budynku przy ul. Komeńskiego oraz inwestycji dotyczących budynku przy ul. Żeromskiego. Zgodnie z planem projekty mają zostać wykonane do połowy lutego. Chcielibyśmy złożyć wnioski o środki unijne do końca lutego i prawdopodobnie w sierpniu dostanie rozstrzygnięty ten konkurs
– podkreślił.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie w planem w przyszłym roku będzie można rozpocząć budowę bloku operacyjnego oraz przemieszczenie oddziałów zabiegowych do budynku przy ul. Komeńskiego, a oddziały niezabiegowe do tego przy ul. Żeromskiego.
- W projekcie budżetu na 2017 r. zakładamy propozycję wkładu własnego dla tych inwestycji, bo mówimy o inwestycji rzędu ponad 40 mln zł – dodał Witold Wróblewski.
Bardzo dobra wiadomość. Myślę że team Gorbaczewski-Wróblewski trafił w dziesiątkę. Oby ten szpital miał się coraz lepiej,życzę nam elblazanie. Bo w Wojewódzkim nie daj Boże się leczyć. Atmosfera wielkiego kolchozu.A w miejskim czuje się przyjazna aurę.
Jak znam życie, to będzie kicha.. Już Pi8S-bolszewia się o to postara..! J.Kaczyński obiecał solennie Polskę w ruinach i zgliszczach i dotrzyma słowa...Ja mu wierzę..!!!
Brawo panie prezydencie , właściwa decyzja, oby takich więcej.
Moze nareszcie ostatni komunista opusci kancelarię ,i zwolni miejsce pracy dla ludzi wykształconych.