Wojewoda ogłosił wstępną listę rankingową wniosków złożonych przez samorządy do przyszłorocznej edycji programu tzw. "schetynówek". Niestety złożony przez władze Elbląga wniosek na odnowę nawierzchni odcinka ul. Płk. Dąbka, znalazł się pod koniec rankingu. Czy oznacza to, że inwestycja związana z modernizacją odcinka między ulicami Piłsudskiego a Królewiecką, nie dojdzie do skutku?
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej elbląscy radni wyrazili zgodę na realizację ,w partnerstwie ze Starostwem Elbląskim, inwestycji związanej z przebudową odcinka ul. Płk. Dąbka, między ulicami Piłsudskiego a Królewiecką. Samorząd Elbląga w połowie września złożył wniosek o jej dofinansowanie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (popularnych "schetynówek").
Głównym celem tej inwestycji ma być lepsze skomunikowanie, budowanej obecnie przy ul. Płk. Dąbka, nowej siedziby elbląskich sądów. Zadanie polegać będzie na przebudowie ul. Płk. Dąbka w obszarze zjazdu do powstającego obiektu Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego na wysokości ul. Uroczej. Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania: ul. Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz ul. Płk. Dąbka z ul. Pionierską. Ponadto na całym odcinku ulicy Dąbka między ulicami Piłsudskiego a Królewiecką, ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa (po wcześniejszym wzmocnieniu jej konstrukcji). Miasto na odnowę i przebudowę 1630-metrowego odcinka ul. Płk. Dąbka wnioskowało o dofinansowanie w wysokości 1 mln 67 tys. zł (łączny szacunkowy koszt inwestycji to 2 mln 134 tys. zł).
Powiat Elbląski przy realizacji tej inwestycji ma wystąpić w roli partnera (przekaże też Miastu na ten cel 110 tys. zł). Taki zabieg miał przynieść elbląskiemu Magistratowi dodatkowe punkty w rankingu "schetynówek". Podobne rozwiązanie zastosowano w tegorocznej edycji tego programu, dzięki czemu Miasto dostało środki na przebudowę ul. Konopnickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości. Tym razem jednak okazało się, że dodatkowe punkty mogą nie wystarczyć na sięgnięcie po środki z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.
31 października wojewoda warmińsko-mazurski opublikował wstępną listę rankingową wniosków spełniających wymogi formalne wraz z ich oceną merytoryczną. Łącznie do przyszłorocznej edycji programu złożono 80 wniosków na łączną kwotę blisko 189 mln zł (50 na drogi gminne i 30 na drogi powiatowe).
W kategorii dróg powiatowych wniosek Gminy Miasta Elbląg zajął w rankingu 22 miejsce. Tymczasem na dofinansowanie załapie się prawdopodobnie tylko 19 wniosków. Pozostałe, w tym ten złożony przez elbląski Magistrat, będą musiały czekać na oszczędności, które mogą pojawić się po przetargach na zadania dofinansowane. Miasto, patrząc na poprzednie edycje, ma spore szanse na "załapanie się" na środki z drugiej puli po przeprowadzonych wcześniej przetargach. O tym czy tak będzie dowiemy się jednak nie wcześniej jak wiosną przyszłego roku.
Należało inwestora gmachu sądu zobowiązać do przebudowy tych jakże ważnych odcinków ulic. A teraz może nic z tego nie wyjdzie i co dalej?
Wina wróbelka
A tacy specjaliści od funduszy, tylko jakoś pieniędzy nie widać z tych projektów!
To wina tych popaprańców z Olsztyna. Prezydent nie z PIS u to będą tak działać. Pogonić tego wojewodę z tą całą bandą i przenieść się do pomorskiego. Elblążanie do dzieła.
jak rzadziło Po to w mieście raz do roku na wszystkich ulicach w mieście, w ramach schetynówek , wylewano nowy asfalt, a teraz co mamy? zero asfaltu, same dziury, no jak tak można, jutro proponuje czarny marsz , wszyscy na czarno, bedziemy jak ta czarna lawa,
Wróbel jak chce tam likwidować przejście dla pieszych to niech to robi ze swoich apanaży
Co Ci PO wylewalo? Chyba gnój.
Za to powiat olsztyński jest na 5-tym i 9-tym miejscu, a gmina srolsztyn na 13-tym.
a podobno wszystkie projekty przechodzą
Macie Elblążanin jak traktuje swoje miasto.To teraz zakaz wjazdu do Elbląga.Nie przyznawaj się do Elbląga i w*********j za to że dla Elbląga wała a dla olsztyna i mazur wszystko.