Jednym z zadań MOSiR-u jest zarządzanie obiektami sportowymi. - Są one przygotowywane dla klubów, szkół i mieszkańców Elbląga - mówi dyrektor MOSiR-u Marek Wnuk. Czy elblążanie mogą być dumni z infrastruktury sportowej jaką oferuje Miasto?
- Mamy wspaniałą młodzież, trenerów można wyszkolić. Natomiast jeżeli nie będziemy mieli dobrej bazy sportowej, to za wiele nie zrobimy - stwierdził Marek Wnuk. – Prezydent Witold Wróblewski pozyskał środki na trzy inwestycje sportowe, które najbardziej potrzebowały zmian. Chodzi o budowę toru wrotkarsko-łyżwiarskiego przy ul. Agrykola, modernizację basenu przy ul. Robotniczej oraz przebudowę budynku socjalnego mieszczącego się na stadionie miejskim przy ul. Agrykola.
Przypomnijmy, że projekt przebudowy toru wrotkarsko-łyżwiarskiego jest dofinansowany w ramach Programu Modernizacja Infrastruktury Sportowej (1 mln zł), a projekt budowy boisk wewnątrz toru z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej (500 tys. zł). Na modernizację krytej pływalny przy ul. Robotniczej udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki 2,7 mln zł. Natomiast Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje przebudowę budynku szatniowo-sanitarnego mieszczącego się przy ul. Agrykola kwotą ponad 1 mln 844 tys. zł.
- Od dziewięciu lat jestem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie pamiętam, żeby w tym czasie były przeprowadzane trzy duże inwestycje w zakresie bazy sportowej - zaznaczył Marek Wnuk.
Czy elbląska baza sportowa ma się czym pochwalić?
Na dzisiaj trzy obiekty, które są zarządzane przez MOSiR spełniają wymogi licencyjne polskich związków sportowych i wymagania mieszkańców. Zarówno Lodowisko Helena, jak CRW Dolinka oraz Hala Widowiskowo-Sportową przy ul. Grunwaldzkiej, spełniają takie wymogi. Pozostałe obiekty są przestarzałe i wymagają modernizacji
- zaznaczył Marek Wnuk.
W pierwszej kolejności, zdaniem Marka Wnuka, potrzebne były środki na prace przy obecnie modernizowanych obiektach. - Uważam, że drugi basen w Elblągu jest niezbędny. CRW Dolinka jest niezwykle oblegane. Przy takim mieście, jakim jest Elbląg, jeden basen to stanowczo za mało - mówił Marek Wnuk.
Niebawem Elbląg będzie miał nareszcie tor wrotkarsko-łyżwiarski z prawdziwego zdarzenia. - To powinno być już dawno, kiedy Elbląg miał jeszcze znaczące sukcesy w łyżwiarstwie szybkim - zauważył dyrektor MOSiR-u. - Trenerzy i działacze przez lata mieli nadzieję, że coś się ruszy w tej sprawie. Operatywność Prezydenta Wróblewskiego spełniła ich oczekiwania.
Walka o modernizację stadionu przy ul. Agrykola trwała od lat. Zabiegali o nią kibice i działacze klubów piłkarskich. W tym roku zrobiono pierwszy krok w stronę spełnienia tych oczekiwań.
Ten obiekt jest w strasznym stanie. Ledwo udało się nam uzyskać licencję na rozgrywanie meczów II ligi
- twierdzi Marek Wnuk. - Najpierw będzie przebudowany budynek socjalny później w planach jest odkryta trybuna. Prace na stadionie należy kontynuować sukcesywnie, uwzględniając możliwości finansowe Miasta i potrzeby klubów do rozgrywania meczów.
Obiekty sportowe znajdujące się przy szkołach oraz Hala MOS przy ul. Kościuszki nie należą do MOSiR-u, ale MOSiR również z nich korzysta na potrzeby lig amatorskich. - Uważam, że sale sportowe przy szkołach są wystarczające dla młodzieży - mówił Marek Wnuk. - Powstało sporo orlików, na których odbywają się zajęcia szkolne i klubowe zapewniają miejsce do przeprowadzenia zajęć sportowych. Sądzę, że obiekty przyszkolne zabezpieczają potrzeby szkól i klubów sportowych.
Zdaniem Marka Wnuka elblążanie nie mają się czego wstydzić. - Znając geografię dyscyplin sportowych po zakończeniu tych trzech inwestycji będzie jeszcze lepiej- zapewnia Marek Wnuk.
ten stadion to skansen wstyd na calom polskie prak kodretnych toalet sztucznego oswietlenia tu mozna tylko wycieczki oprowadzac po tym skansenie szkoda tych 17 baniek odanych olsztynowi za tom kose bylo by duzo zrobione na stadionie
Jakie miasto taka infrastruktura;)
Za stan kortów tenisowych do kryminału.
Panowie jest chVjowo ale stabilnie!
Najpierw zacznijcie karać te firmy na tych obiektach za niedotrzymane terminy zakończenia prac!!!!!!!!!!!!!! A tak na marginesie kiedy doczekamy sie trybun na lodowisku by były w koło tego lodowiska.Miejsce jest tylko wasz upór nadal blokuje budowę.
pan dyrektor mosiru wypowiada sie ze niemamy czym sie wstydzic ten stadion agrykola to legendy PRL-u tu moze przyjechac TV TURBO i nakrecic program stadianowe zabytki 1 czesc nazywala sie historia zapomianej toalety na kturej wyrastaja drzewka
Doprowadzono bazę sportową do takiego stanu przez wiele lat, by teraz szef MOSiR-u chwalił p. Wróblewskiego za to, że ten pan pracuje? Przecież Ci panowie pracują już ze sobą od wielu lat i to od ich decyzji / a może braku / wspominane obiekty / boiska / tak się " prezentują okazale ", czyż nie tak?
Agrykola już nie zdążą zrobić, bo wkrótce wkroczy tam konserwator zabytków.
Zapomnieli o odkrytym kąpielisku miejskim - basen ,były konkursy i co nadal zarasta.