Takiego obiektu jeszcze w mieście nie było. Będzie liczył 14 pięter i około 50 m wysokości. W narożniku ulic Odrodzenia i Alei Jana Pawła II rozpoczęto budowę najwyższego budynku mieszkalnego w Elblągu. Inwestycja stanowić będzie drugi etap kompleksu mieszkalnego tworzącego tzw. Bramę na Modrzewinę. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowoczesnego wieżowca już na początku 2017 r.
Realizacja inwestycji pod nazwą Brama na Modrzewinę rozpoczęła się w 2012 r. W pierwszym etapie przy Alei Jana Pawła II powstał budynek mieszkalno-usługowy, w którym na 7 piętrach rozlokowano 51 mieszkań. Obiekt został oddany do użytku w 2013 r.
W drugim etapie inwestor - Zakład Usług Budowlanych Mytych, wybuduje obiekt, który liczył będzie 15 kondygnacji. Wieżowiec składał się będzie z dwóch brył - mniejszej - ośmiopiętrowej i większej z 14 piętrami. Łącznie znajdą się w nim 64 mieszkania o wielkości od 41 do 91 m2. Na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano duże mieszkania z ogrodami zimowymi. Jak zaznacza inwestor, ich naturalną zaletą będą piękne widoki z panoramą na miasto i całą okolicę. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną dwie windy w wyższej części oraz jedna w części niższej.
Inwestycja zapewniać będzie dużo miejsc postojowych w garażowcu, zlokalizowanym w podziemnej części budynku oraz na dodatkowym zewnętrznym parkingu. Nad kondygnacją parteru powstanie także niedostępne z zewnątrz patio. W jego skład wejdzie plac zabaw i mała siłownia z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych. Z miejsca tego korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy obu budynków, które wchodzą w skład inwestycji. Ponadto na parterze budynku zlokalizowanych zostanie 8 lokali usługowych
- informuje Ryszard Mytych, właściciel firmy ZUB Mytych.
Deweloper dodaje jednocześnie, że ceny lokali mieszkalnych będą przystępne dla każdego.
- Stawki będą jedne z najniższych w mieście. Ceny wielu mieszkań zaczynać się będą od 3450 zł brutto. Stąd inwestycja wpisuje się w założenia rządowego programu Mieszkanie dla Młodych - zaznacza Mytych.
Inwestor podkreśla, że cykl budowy obiektu będzie stosunkowo krótki, w odróżnieniu od innych inwestycji deweloperskich w mieście.
Jesteśmy organizacyjne w pełni przygotowani do tej złożonej technologicznie budowy. Niezbędne do tego doświadczenie zdobywamy w Gdańsku, gdzie realizujemy obecnie dziesięciokondygnacyjny biurowiec, w którym stan surowy osiągnęliśmy po 4 miesiącach
- przyznaje Ryszard Mytych.