Elbląski Park Technologiczny (EPT) to 67,7 ha terenów inwestycyjnych, Centrum Logistyczne w którym funkcjonować będą centra badawczo-rozwojowe, a przede wszystkim nowe miejsca pracy dla elblążan. Od dzisiaj w Centrum Handlowym Ogrody naszego można oglądać makietę Elbląskiego Parku Technologicznego.
Makieta przedstawia budynek Centrum Logistycznego, który budowany jest obecnie przy Alei Jana Pawła II. W budynku będą mieścić Centra Badawczo-Rozwojowe, które będą służyć m.in. przedsiębiorcom działającym na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego. Drugą częścią makiety jest plan zagospodarowania przestrzennego przedstawiający rozmieszczenie działek inwestycyjnych, na których już teraz inwestują pierwsi przedsiębiorcy.
- W chwili obecnej trzech przedsiębiorców wywodzących się z branży okiennej, oświetleniowej i metalurgicznej, realizuje swe inwestycje. Ponadto władze samorządowe prowadzą procedurę sprzedaży terenów dla inwestorów z branży budowlanej, meblowej, biotechnologicznej, konstrukcji szklanych. Pomimo obecnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorcy interesują się działkami położonymi w EPT - informuje Piotr Rzepczyński z Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Potencjalni inwestorzy, podczas rozmów z władzami samorządowymi, podkreślają, że działki zlokalizowane na Modrzewinie charakteryzują się dużym potencjałem inwestycyjnym. Dostępne nieruchomości można dopasować do indywidualnych preferencji inwestora, obszar inwestycyjny określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ponadto nie występują tam kolizje ziemne. Wymienione elementy znacznie skracają proces inwestycyjny na co uwagę zwracają przedsiębiorcy.
Niebywałym atutem EPT jest fakt, że znaczna część terenów inwestycyjnych została włączona do Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Instytucja oferuje inwestorom system ulg podatkowych, które umożliwiają w krótkim czasie rozwój inwestycji. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa są to ulgi w wysokości 50, 60 a nawet 70 %.
Tereny inwestycyjne są dostępne także dla przedsiębiorców elbląskich, którzy myślą rozwoju swojej firmy, a działki zlokalizowane w EPT w bezpośredniej bliskości Centrum Logistycznego dają takie możliwości.
Projekt pn. „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
Planowany termin zakończenia inwestycji: rok 2010. Całkowita wartość inwestycji: 67 129 331 PLN. Dofinansowanie ze środków unijnych: 55 588 012 PLN.
Ludzie czy możecie ze zrozumieniem przeczytać to co za napiszę w kolejnym zdaniu?; ) Z tej całej makiety budynku Centrum Logistycznego jest budowana tylko 1/3 tego obiektu (ta po prawej stronie)!!! Czy nikogo nie interesuje kiedy i czy w ogóle powstanie pozostełe 2/3 tego obiektu?!
dzięki temu, że wybudowana zostanie 1/3 miasto zaoszczedzi na ogrzewaniu, oswietleniu i ochronie, szkoda,że nie ogrniczono projektu do 1/10, wtedy oszczedności byłyby jeszcze większe,
Super miejsce.Brawo Urząd Miasta!!!Wszystkie tiry będą jechać środkiem miasta:):)Nie można było tego centrum zrobić gdzieś niedaleko wylotu na ,,Berlinke,, w stronę Braniewa, blisko 7, na trasie do Warszawy i Gdańska,??Myślenie nie boli...
Zdaje się, że w Elblągu nie istnieje coś takiego jak Aleja Jana Pawła II :]
a jednak istnieje.przedluzenie plk dabka to jest to.nie badz gapa ,poznaj plan miasta
"Jaś" jakbyś był bardziej w temacie to byś wiedział, że budują drogę łączącą aleje Jana Pawła z przedłużeniem Mazurskiej (gdzieś na wysokości skrzyżowania z Nowakowem będzie wlot) tak więc tiry o ile w ogóle będą jeździły to i tak ulicą przelotową-wojewódzką jaką jest ulica Mazurska i Browarna i której remont leży w gestii WOJEWODY a nie urzędu miasta