Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu przygotowuje się do największej inwestycji w swojej historii. Uczelnia za unijne pieniądze zamierza do 2011 r. rozbudować i w pełni zmodernizować swoją infrastrukturę dydaktyczną przy Al. Grunwaldzkiej i ul. Wojska Polskiego. Projekt został zgłoszony do internetowego konkursu „Przymierz się", którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Instytucja Zarządzająca Programem Rozwój Polski Wschodniej.
Celem konkursu jest wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW Projekt, który uzyska najwięcej głosów, wygra promocję medialną w całym kraju! O zwycięzcach będzie można przeczytać na łamach: Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki, Wprost, Przekroju, Tele Tygodnia. Kampania zrealizowana zostanie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
W konkursie udział biorą dwa elbląskie projekty: „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe”, o którym pisaliśmy już w artykule „Zagłosuj na Elbląski Park Technologiczny”, oraz „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, służącej do kształcenia kadr nowoczesnej gospodarki, ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne".
Aby zagłosować na projekt PWSZ należy wejść na stronę www.przymierzsie.pl
- Co dzień możesz oddać swój głos na PWSZ Elblągu - niech cała Polska się o nas dowie – zachęca do oddawania głosów Biuro Rektora PWSZ.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października 2009 r.
Projekt elbląskiej uczelni o wartości 23,1 mln zł, polega na rozbudowie i modernizacji bazy dydaktycznej PWSZ. Głównym zadaniem będzie dobudowa do istniejącego budynku przy ul. Grunwaldzkiej 137 niezależnego skrzydła Instytutu Politechnicznego, w którym znajdzie się pawilon laboratoriów dydaktycznych. W nowym budynku powstanie zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi. Przebudowana ma zostać także baza PWSZ przy ul. Wojska Polskiego. Inwestycja będzie polegać na budowie i wdrożeniu systemu zdalnego nauczania (e-learning). Rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych zaplanowano na II kwartał 2010 r. a zakończenie inwestycji w II kwartale 2011 r.
- Projekt pozwoli na stworzenie nowoczesnej bazy naukowo-dydaktycznej, w tym 17 nowoczesnych laboratoriów, działających w obszarze ochrony środowiska, elektrotechniki i technologiczno-eksploatacyjnym oraz eksploatacji i zarządzania sieciami komputerowymi – wyjaśnia Justyna Kościuk z Biura Rektora PWSZ.
Szczegółowo o projekcie rozbudowy i modernizacji bazy PWSZ, pisaliśmy już w marcu tego roku w artykule „PWSZ rozbudowuje swoją bazę przy Grunwaldzkiej”.
Cieszy mnie ten fakt rozbudowy PWSZ na Grunwaldzkiej - im wiecej zmian tym szybciej nastapic moze kiedys zmiana nazwy na uniwerek, akademie lub politechnika
BRAWO PWSZ W ELBLĄGU!!!!
To wygląda wspaniale!! Do takiej uczelni chodziłbym chociażby codziennie, aż do jej ukończenia. Ach, żeby to doszło do skutku!!!
Dziwny ten projekt - ta biała ściana nad wejściem razi i to przedłużenie dachu po prawej - po co to? Nie można było stylem nawiązać do hali CBS obok i falowanego dachu?
Całkiem ładny projekt, jak miałbym sie czegoś czepic to sugerowałbym, żeby ten nowy budynek był o jedno pieterko wyższy;)
Akademię czy uniwersytet to tworzą przede wszystkim ludzie,nie budynki,chociaż też są potrzebne.
Fredek: Baze tez trzeba miec! Co z tego ze moga byc ludzie, jak beda wykladac na lace?
To kolejny przykład megalomanii w tym mieście. Nie rozumiem jak resort może dawać pieniądze na inwestycję bez przyszłości. Elbląg to prowincja, miasto, które się "zwija", a nie rozwija. PWSZ to typowa przechowalnia, gdyby tak zrobić badanie ilu absolwentów tej uczelni zostało w mieście i w kraju (w dużych ośrodkach na pracę w wyuczonym zawodzie mają marne szanse), to wynik byłby moim zdaniem zatrważający.
Fama: Sama jesteś prowincja!
Z tego co wiem, to absolwenci PWSZ radzą sobie na rynku pracy nie najgorzej. Inna sprawa, że nic nam po uniwerku, jeżeli w naszym mieście nie da się znaleźć pracy zgodnej z nabytym wykształceniem. Rozbudowa uczelni to wspaniała sprawa, ale wraz z tym powinien iść dynamiczny rozwój współpracy ośrodka edukacyjnego z potencjalnymi pracodawcami.