18 rodzin z wyrokami eksmisji, których nie stać na opłacanie czynszu w zajmowanych dotychczas lokalach, zamieszka w nowym budynku socjalnym, który w połowie przyszłego roku powstanie przy ul. Łęczyckiej w pobliżu Dębicy. Jego budowa rozpocząć ma się w wakacje.
Na działce przy ul. Łęczyckiej 29 powstać mają w sumie dwa budynki socjalne. Przetarg na wykonawcę pierwszego z nich Urząd Miejski ogłosił na początku czerwca. Drugi powstać ma w najbliższych latach.
Dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek, do którego prowadzić będzie droga dojazdowa od ul. Wschodniej, składać się będzie z 8 mieszkań dwupokojowych i 10 mieszkań jednopokojowych. Wejście do mieszkań na górnej kondygnacji odbywać się będzie z galerii, do której prowadzić będą schody klatki zewnętrznej.
Obiekt wyposażony będzie w instalacje wewnętrzne: wody zimnej, kanalizacji sanitarnej, elektrycznej gniazd wtykowych, oświetleniowej, siłowej i grzewczej.
- Będzie to budynek socjalny o podstawowym standardzie mieszkań i z odpowiednio niższym czynszem – wyjaśnia Zbigniew Musiejuk, kierownik Referatu Spraw Mieszkaniowych Wydziału Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych UM w Elblągu. - Zamieszka w nim 18 rodzin, które do tej pory zajmowały mieszkania o wyższym standardzie niż socjalne. Niestety z różnych
przyczyn nie potrafiły one wywiązać się z zobowiązań czynszowych. Odzyskane w ten sposób mieszkania otrzymają m.in. rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki.
Inwestycja oprócz budowy budynku socjalnego o powierzchni zabudowy 477,6 m kw., obejmować będzie również budowę parkingów i dróg, śmietnika, placyku zabaw dla dzieci, oświetlenia zewnętrznego, niwelację terenu oraz przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej wraz ze zbiornikami bezodpływowymi i energetyki.
Jak dowiedzieliśmy się od kierownika Referatu Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego, w tej chwili w Elblągu wyroki eksmisji ma kilkaset rodzin. Część z nich zamieszka w planowanym budynku.
- Przygotowujemy listę lokatorów, którzy przeniosą się do nowego budynku przy ul. Łęczyckiej – mówi Zbigniew Musiejuk, kierownik Referatu Spraw Mieszkaniowych. - Trafią do niego osoby z lokali należących do miejskich zasobów mieszkaniowych, choć nie tylko, bo gmina miejska musi zapewnić lokale także tym osobom, które przed eksmisją zajmują mieszkania spółdzielcze.
W tym roku na budowę budynku socjalnego, Miasto zabezpieczyło w budżecie kwotę około 1 miliona złotych. Urząd Miejski stara się jednak o dofinansowanie tej inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Budowa budynku przy ul. Łęczyckiej 29 ma się rozpocząć nie później niż 1 września 2009 r. Wykonawca będzie musiał zakończyć jego budowę do końca maja 2010 r.
Następny dom cudów zaraz po łęczyckiej26
Nagroda dla nierobów - zostawią zdewastowane, zadłużone mieszkania i dostaną nowe.
i bardzo dobrze! więcej takich budynków!!!!!!
Widzę, że z Łęczyckiej ktoś chce zrobić getto. Za 10 lat będzie tam naprawdę "ciekawie". Miasto niech w ogóle pomyśli o tym, że w istniejących budynkach socjalnych czynsz jest za wysoki i ludzie zwyczajnie go nie płacą, bo nie mają z czego. Tym samym jeszcze bardziej oddalają się od społeczeństwa. Patologia się rodzi, a władze tylko ją mnożą.
Kradzieże na cmentarzu się nasilą a miał to być teren wypoczynkowy ze stadniną koni i lipa z tego widzę będzie :( :( :(
Widze, ze miasto chce zbudowac kolejna wylegarnie patologii...
z jakiej racji ja z moich podatkow mam finansowac mieszkanie dla patologii i nierobow? a miasto zamiast budowac stadion czy aquapark to lekka reka wyrzuca nasze pieniadze w bloto w czasach kryzysu...
Następna wylęgarnia smoków!!! A nie można adaptować jakiejś owczarni gdzieś poza elblagiem ???? Niech tam mieszkaja jak nie potrafią w mieści!!!!
Skoro tam nie płacą, to tu tym bardziej nie będą płacić. A dodatkowo jeszcze infrastruktura przewiduje cyt.: "... obejmować będzie również budowę parkingów..." - wychodzi na to: samochody mają, a nie stać ich na opłacenie czynszu??? Paranoja!!! Aha, to jest właśnie te centrum wypoczynkowo-rekreacyjne...
a co z mlodymi rodzinami ktore wynajmuja mieszkania dlaczego dla nich sie mieszakan nie buduje tylko dla patologi Dlaczego nikt nie mysli o nowych pokoleniach co zakladają rodziny przeciez oni moga wziasc kredyt na 30 lat (ironia) a w patologe trzeba inwestowac? Inwestujmy w mlode rodziny aby mialy gdzie mieszkac a nie zmuszamy je tylko do wyjazdu na zachod za praca i mieszkaniem.