Dziś, 8 listopada, Komisarz Wyborczy potwierdził, że złożony wniosek w sprawie chęci zorganizowania referendum za odwołaniem Prezydenta Elbląga i Rady Miasta spełnia wszystkie wymogi formalne. Co teraz?
Przypomnijmy, że 2 listopada br. grupa inicjatorów referendum złożyła do Komisarza Wyborczego wniosek w sprawie chęci zorganizowania referendum za odwołaniem Prezydenta Elbląga i Rady Miasta. Wniosek nie spełnił jednak wymogów formalnych i został odrzucony.
Jakie błędy znalazły się we wniosku? - Wśród 15 osób, które podpisały się pod wnioskiem, dwie choć mieszkają w Elblągu, nie są ujęte w spisie wyborców miasta Elbląg. To był jedyny powód, dla którego Komisarz Wyborczy odrzucił nasz wniosek – wyjaśniał Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy.
Wczoraj, 7 listopada, poprawiony wniosek został złożony zarówno do Komisarza, jak i Prezydenta Elbląga. Czy spełniał już wszystkie wymogi?
Potwierdzam spełnienie wymogów określonych w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o Referendum lokalnym (…) oraz poprawność danych określonych w art. 12 ust. 2 cyt. Ustawy i przyjmuję powiadomienie inicjatora referendum o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia przedmiotowego referendum
– informuje w piśmie do Stefana Rembelskiego Komisarz Wyborczy w Elblągu Piotr Żywicki.
Według ustawy o referendum lokalnym, aby referendum mogło zostać przeprowadzone, grupa referendalna ma 60 dni na zebranie podpisów 10 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania. Czas liczony jest od momentu złożenia wniosku.
Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców Elbląga i pytaniami jak gdzie można złożyć podpisy poparcia pod inicjatywą referendalną, proszę o wykazanie odrobiny cierpliwości gdyż musimy dochować kolejności kroków wynikających z ustawy by nikt nie zarzucił nam złamania prawa
– stwierdził Stefan Rembelski.
Kiedy i gdzie będą zbierane podpisy?
W czwartek, 10 listopada, ukażą się ogłoszenia informujące mieszkańców Elbląga o zamierzonym referendum, celu referendum, proponowane pytania referendalne i uzasadnienie. W sobotę, 12 listopada, zostanie przedstawiona formuła zbierania podpisów i formularz listy do zbierania podpisów za poparciem inicjatywy referendum
– dodał Stefan Rembelski.
Na razie w ekspresowym tempie zapowiedziano uruchomienie linii autobusowej z Nad Jaru na cmentarz Dębica :) Czekamy na nowe tramwaje, remonty torowisk, więcej kursów, normalne autobusy, a nie te małe wsiobusiki.
Jeśli rzeczywiście dojdzie do referendum to ta ekipa w nim dostanie baty. Oni o tym wiedzą dlatego tak bronią się kłami i pazurami. Skutecznie referendum=odwołanie władz miejskich a wraz z nimi polecą wszyscy kolesie ze spółek miejskich.i inne klakiery.
No to teraz nawet ten co pajacował, że zrzeknie się lub obniży sobie dietę w końcu dotrzyma słowa?
Panie Stefanie nie patrzcie na nic róbcie swoje dokładnie . Jeśli tak będzie referendum osiągnie zamierzony cel
W Elblągu referendum bis.....
No i pierdol,,,,,,,, e pajeczyna! Z wielkim hukiem !
Teraz Wróbel będzie wszystkim wmawiał ze on rozmawia z mieszkańcami wszystko z nimi konsultuje z nimi a dezorganizacją komunikacji miejskiej to było na wniosek mieszkańców
Wychodzi ,że to powtórka z Nowaczyka i PiS ponownie wystawia słupa , by ich człowiek objął stanowisko prezydenta , bo prezes niezadowolony ,że ma startować do Senatu z niepisowskiego miasta, więc zlecił załatwienie tematu posłowi Krasulskiemu .
Brawo Panie Stefanie,gnać hołotę.
Naciskajcie na wasze potrzeby komunikacyjne Bartnik zrobi wszystko co mu wystraszony Wróbel nakaże piszcie a do końca tygodnia wrócą wszystkie połączenia zniszczone przez tandem Wróbel - Bartnik