Niedziela, 22.12.2024, Imieniny: Franciszka, Bozena, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +3
    ~ pasażerzy komunikacji
    Niedziela, 11.08

    Nas tylko interesuje KIEDY wreszcie pojadą tą drogą tramwaje ???

  2. 2
    +2
    ~ anna- uczestniczka wczorajszego spotkania
    Niedziela, 11.08

    @ oburzony - słuchaj, to moze ty powinienes sie zaczac spolecznie udzielac i opowiadac o historii Elblaga na takich spotkaniach? Szkoda ze Cie z nami nie bylo w sobote, moze gdyby sie pofatygowal zamiast ziac nienawiscia po kablu (swoja droga - jakie to proste, prawda?), moglbys prostowac slowa przewodnika PTTK, ktory moim zdaniem rzetelnie, ciekawie i z pasja opowiadal nam o Elblagu

  3. 3
    +2
    ~ pampi
    Niedziela, 11.08

    "Ulica Browarna – tam gdzie postęp wygrywa z sentymentalizmem " ba, to co przemija, dokumentować , opisywać , pamiętać i do przodu z postępem , to co teraz nowe, za 100 lat, może znów będzie tylko sentymentem , taka kolej rzeczy. Zresztą bardzo słuszna.

  4. 4
    +3
    ~ Oburzony
    Niedziela, 11.08

    @anna- uczestniczka wczorajszego spotkania - gdybym wcześniej wiedział, że taka wycieczka będzie to uwierz, że bym się wybrał i prostował wszystkie farmazony, pod warunkiem, że te farmazony naopowiadał przewodnik, a nie autorka artykułu, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to przewodnik naopowiadał bzdur.

  5. 5
    +3
    ~ Oburzony
    Niedziela, 11.08

    "Budynek Straży Pożarnej nr 2 został przeniesiony na ulicę Browarną w latach 20-tych XX wieku - Poprzednia zajezdnia znajdowała się przy ul. Szpitalnej. Kiedyś była ona główną siedzibą, zanim nie wybudowano strażnicy przy ul. Bema." od myślnika jest mowa o zajezdni tramwajowej, która rzeczywiście znajdowała się na początku przy ulicy Szpitalnej, ale nie ma ona kompletnie nic wspólnego ze strażą pożarną. Pierwsza ZAWODOWA straż pożarna powstała w Elblągu w 1875 i znajdowała się przy ulicy Miejskiej 7 (obecnie nieistniejąca ulica - przedłużenie ulicy Wapiennej). Jak autorka ma problem z kojarzeniem faktów, to zawsze może mi podesłać artykuł do sprawdzenia. Trochę wspólnych znajomych na FB mamy, więc bezinteresownie pomogę. Byleby nie wprowadzać nieświadomych ludzi w błąd.

  6. 6
    +1
    ~ Obserwator
    Niedziela, 11.08

    Ulica Browarna z tego co pamiętam, miała kamienne krawężniki. Czy wykorzystano je do przebudowy, bo przecież są bardzo drogie i trwałe, Czy też upłynniono je za granice,w bo na zdjęciach ich nie widzę?

  7. 7
    0
    ~ mm
    Niedziela, 11.08

    W t.zw. "sprawie elbląskiej" nie oskarżano Francuzów,tylko polskich żołnierzy,tórzy wrócili po wojnie do kraju,głównie z Francji.Sprawę znam od ojca.Też był szkanowany przez ubecję.Tylko dlatego,że walczył w armii gen,Andersa.

  8. 8
    +3
    ~ gh
    Niedziela, 11.08

    Tam były TORY kolejowe - "torowisko" może być tramwajowe. Tory PROWADZIŁY, a nie "przechodziły", obok OBELISKU a nie "obeliska". Linia LICZYŁA 4 km, zamiast "miała" 4 km. PRZY ulicy Grażyny, a nie "w ulicy". PRZED laty, nie "przez" laty. Podobnych błędów jest dużo więcej, ale nie chce mi się już ich wymieniać. Kobieto, nie spiesz się tak przy pisaniu i przede wszystkim naucz się języka polskiego. Artykuł napisany na żenującym poziomie.

  9. 9
    0
    ~ krystel
    Poniedziałek, 12.08

    szkolna rozprawka na zadany temat a nie dziennikarska publikacja, jeszcze więcej przypadkowych osób do mediów jeszcze więcej!

  10. 10
    0
    ~ oko
    Poniedziałek, 12.08

    To może pan Warejko zajmie się kradzieżą elbląskiego zabytkowego bruku ze Starego Miasta.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95917201042175