Sobota, 20.01.2018, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Ostatnie artykuły

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Znasz języki? Masz większe szanse na pracę!

21.03.2016, 12:07:07 Rozmiar tekstu: A A A
Znasz języki? Masz większe szanse na pracę!

W Elblągu pracodawcy szukają osób posługujących się biegle obcymi językami. Nawet co 4. ogłoszenie zawiera wymóg znajomości angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Sprawdź, w których zawodach nie obejdziesz się bez tej umiejętności.

Warunek konieczny

Możliwość porozumienia z osobami z innych krajów powoli staje się standardem na rynku pracy. Z analiz Pracuj.pl* wynika, że pracodawcy w całym kraju coraz częściej szukają poliglotów. Znajomość języka angielskiego pojawia się w niemal co 2. ogłoszeniu rekrutacyjnym. Ceniony jest także niemiecki (9% ogłoszeń) i francuski (3%).

Do you speak English?

W Elblągu pracodawcy stawiają głównie na język Szekspira. Jest on nieodzowny, jeśli aplikujesz o pracę w IT. W tej branży musisz posługiwać się nim naprawdę biegle, bo zdarza się, że część procesu rekrutacyjnego lub nawet jego całość prowadzona jest po angielsku.

Także w sprzedaży zwiększysz Swoje szanse, jeśli możesz się wykazać co najmniej komunikatywną znajomością tego języka. Zazwyczaj wymagają go duże firmy i międzynarodowe korporacje. Handlowiec, przedstawiciel naukowy, doradca techniczno-handlowy to posady, o które aplikując, często trzeba wykazać się angielskim.

Dużo wyższe umiejętności komunikacji w tym języku są wymagane od kandydatów na stanowiska kierownicze. Np. dyrektor działu handlowego musi swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, tak, aby był w stanie poprowadzić spotkanie czy złożyć raport.

Nie taki popularny niemiecki

Elbląscy pracodawcy rzadko szukają osób znających niemiecki czy francuski. Ogłoszenia o pracę z wpisanymi do wymagań tymi językami pojawiają się sporadycznie. Nie oznacza to jednak, że godziny nauki słówek i gramatyki są niepotrzebne. Zdarza się, że pracodawcy z branży handlowej czy IT traktują biegłość w języku francuskim lub niemieckim jako dodatkowy atut. Warto więc sięgnąć po książkę i podszlifować słownictwo.

Jeśli chcesz się przekonać, kto w Elblągu szuka pracowników i na jakim poziomie wymaga od nich znajomości języków, zajrzyj tutaj. Aktualne oferty pracy czekają!


* analiza Pracuj.pl ogłoszeń rekrutacyjnych opublikowanych w I półroczu 2015 r.

 

Oceń tekst:

Ocen: 2Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ jacek
  Poniedziałek, 21.03

  i ze znajomością języków dostaniesz 2 netto

 2. 2
  +14
  ~ no tak
  Poniedziałek, 21.03

  szukają takich do 30 lat - z praktyką co najmniej 20 letnią i znajomością 3 języków obcych (w tym holenderskiego) do pracy przy rozkładaniu towarów w Ceerfurze za 6 zł na godzinę - a całe naczalstwo nie zna dobrze nawet polskiego - ale zatrudniło sie po kolesiostwie i znajomości. To jest dopiero job-event

 3. 3
  +4
  ~ jarrow
  Poniedziałek, 21.03

  O czym wy tu pitolicie , jeszcze przed remontem dworca PKP , była po prawej stronie kasa z napisem "International". Postanowłem sprawdzić czy kasjerka w tej że kasie zna podstawy angielskiego. Zamówiłem bilet do Olsztyna po angielsku. Baba kompletnie nie wiedziała o co mi chodzi mimo tego że znam angielski biegle.

 4. 4
  +2
  ~ targi pracy
  Piątek, 25.03

  fajna sprawa w Gdańsku - teraz w kwietniu będą, dobre oferty i szukają ludzi z językami w różnych miastach w Polsce i za granicą. Polecam bardzo taki wyjazd, można znaleźć ciekawe oferty i nie traktują ludzi jakby oni byli panami świata...byłam w marcu i uważam, że to świetna inicjatywa. Absolwent day - pod tą nazwą będą w kwietniu

 5. 5
  0
  ~ ew
  Piątek, 25.03

  W większości język obcy jest niepotrzebny, ale tak z rozmachu dopisują w wymaganiach. W jednym z ogłoszeń dotyczącego stanowiska "sprzątaczka" również z rozmachu dopisano obowiązkowo znajomość języka angielskiego.(praca w Polsce w Elblągu)

 6. 6
  0
  ~ nord
  Sobota, 26.03

  znajomośc języków to dobra rzecz , ale jeżeli nie należysz do PiS . jak należysz , to już niekonieczna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.