Spawacz, doradca klienta, funkcjonariusz Straży Granicznej czy mechanik samochodowy – to zaledwie kilka z ofert, jakie czekały na elblążan podczas III Targów Pracy i Edukacji, które 25 kwietnia odbyły się w naszym mieście. W wydarzeniu wzięło udział niemal 60 wystawców. Sprawdziliśmy, kogo pracodawcy szukają do swoich firm.
Jarosław Gałuszka, PHU Cymes
Dziś po raz pierwszy bierzemy udział w takim wydarzeniu. Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem, a same targi okazały się świetnym przedsięwzięciem. Mamy już dużo wypełnionych kwestionariuszy w związku z aplikacjami na konkretne stanowisko. Na obecną chwilę szukamy osób sprzątających. Jest to praca niewymagająca pewnych kwalifikacji. To stanowisko to również forma aktywizacji osób niepełnosprawnych. Nie jest to ciężka praca, ale za to w dobrych warunkach. Targi są dobrą możliwością znalezienia dla siebie odpowiedniej pracy.
Ryszard Kondraczuk, Styl i Stylfront
Od wielu lat jeździmy na targi. Jako branża stolarska aktualnie poszukujemy: montera mebli, lakiernika, polernika, szlifierzy, frezerów. Zwracamy uwagę szczególnie na uczniów, których moglibyśmy szkolić w zawodzie stolarza. Wydarzenie to pomoże zainteresowanym znaleźć dla siebie odpowiedni zawód.
Marek Pyszkowski, Agencja Pracy „PIM”
Byłem na wszystkich Targach Pracy w Elblągu. Stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem, zebraliśmy trochę CV. Myślę, że te Targi Pracy są dobrą szansą dla ludzi i motywacją do poszukiwania dla siebie zajęć i pracy. Obecnie poszukujemy pracownika obsługi muzealnej (w Gdańsku), pomocnika montera wentylacji, spawacza, montera (w Elblągu).
Bogdan Pudlik, Meble Wójcik
Jesteśmy tutaj od samego początku. Nasza oferta skierowana jest do młodzieży i osób poszukujących pracy. Osoby szukające pracy mają możliwość dołączenia do pozostałych 1500 pracowników naszej firmy. Wychodzimy z ofertą podjęcia nauki w szkolnictwie zawodowym w branżowej szkole zawodowej, w której kształci się młodzież w zawodzie stolarza z możliwością zatrudnienia się w naszej fabryce w przyszłości. Ogromna ilość uczniów zostaje potem w naszej firmie. Targi Pracy to pewna forma, która wrosła na stałe w życie miasta. To wydarzenie przybliża możliwość spotkania się z przedstawicielami zakładowymi. Młody człowiek po szkole szuka czegoś dla siebie, to wydarzenie umożliwia mu odnaleźć swoją ścieżkę.
kom. Krzysztof Nowacki, Komenda Miejska Policji
Staramy się co roku brać udział w Targach. To jest dobre miejsce, aby pokazać swoją ofertę i by w atrakcyjny sposób w jednym miejscu pokazać to, co możemy zaproponować. Targi Pracy i Edukacji skupia osoby, które poszukują pracy, zastanawiają się nad wyborem zawodu, podjęciem ważnych decyzji w życiu. I my dla nich tutaj jesteśmy. Poszukujemy funkcjonariuszy policji, którzy powinni umieć dobrze i sprawnie funkcjonować w sytuacjach stresujących, będą potrafiły realizować interwencję, będą w stanie działać w sytuacjach kryzysowych. Sama liczba osób odwiedzających Targi Pracy i Edukacji świadczy o tym, że to przedsięwzięcie są potrzebne w naszym mieście.
insp. Małgorzata Drzycińska i kpt. Dawid Trapiszczonek, Wydział Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień
Mamy propozycje różnych form służby wojskowej. Targi Pracy i Edukacji są to dla nas najbardziej bezpośrednią formą dotarcia do potencjalnych kandydatów, ochotników, studentów, młodzieży, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną pracy w wojsku. Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku kierujemy ofertę do osób, które niekoniecznie chcą zostać zawodowymi żołnierzami, ale pasjonują się tym i chcieliby mieć cały czas kontakt z wojskiej, dlatego proponujemy też wojsko obrony terytorialnej. Z racji dużej proporcji pomiędzy osobami zatrudnionymi a bezrobotnymi myślę, że takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne. Pozytywne jest to, że są to Targi nie tylko Pracy, ale i Edukacji, dzięki czemu nie tylko pracodawca znajdzie pracownika, ale również osoby uczące się mogą dowiedzieć się czegoś więcej o uczelniach ich interesujących, m.in. uczelniach wojskowych. Mamy możliwość dotarcia nie tylko do osób dorosłych, ale również do młodzieży.
chor. sztab. Anna Kaliszuk i sierż. sztab. Krzysztof Szczepkowski, Straż Graniczna
Jesteśmy już po raz kolejny na Targach. Prowadzimy nabór w sposób ciągły na stanowisko funkcjonariusza Straży Granicznej. Poszukujemy 70 osób na to stanowisko – także do oddziału w Gdańsku. Zachęcamy do przynoszenia CV do placówki przy ul. Kotwiczej 2 w Elblągu. Od kandydatów wymagamy niekaralności, zdolności fizycznej i psychicznej do takiej służby. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl. Targi Pracy i Edukacji są potrzebne w naszym mieście, dlatego że jest to możliwość pokazania nas jako wystawców, zachęcenia do wstąpienia do Straży Granicznej. Myślę także, że jest to świetna reklama. Z osobami, które tu przychodzą, możemy porozmawiać, możemy je zachęcić, przedstawić im, jakie są warunki, kryteria do spełnienia. Uważam, że jak najbardziej jest to zasadne.
st. chor. Lidia Osik, Żandarmeria Wojskowa
Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowiska: żandarma, żandarma-kierowcy w kat. B i dowódcy sekcji. Dwa pierwsze stanowiska są w stopniu szeregowego, a dowódca sekcji jest w stopniu podoficera młodszego. Łącznie poszukujemy 8 osób. Muszą to być osoby, które mają wzrost minimum 175 cm (nie dotyczy kobiet), osiągają pozytywne wyniki w badaniach psychologicznych, mają wykształcenie wyższe prawnicze (oficerzy pionu dochodzeniowo-śledczego), a także minimum średnie (podoficerzy), bardzo dobrą sprawność fizyczną, niekaralność sądową. Nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Podchodzą do nas nie tylko osoby dorosłe, ale także odwiedzają nas gimnazjaliści z zapytaniem, do jakich średnich szkół powinni się udać, żeby przygotować się do służby. Targi Pracy i Edukacji w Elblągu są bardzo potrzebne, bo jest to ogromne ułatwienie kontaktu pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. To dobry czas, aby wykroczyć poza ramy takiej… suchej oferty, w naszym przypadku służby, i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania zainteresowanym osobom.
Paula Nowak i Jakub Rochmiński, Euro-Net Sp. z o.o.
Nasze stoisko cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Ludzie zasięgają informacji na temat tego, czym nasza firma się zajmuje. Udało nam się pozyskać sporo CV. Na ten moment poszukujemy osób na stanowisko doradcy klienta w naszym sklepie w Elblągu – RTV Euro AGD. Powinna być to osoba otwarta i komunikatywna, która nie boi się kontaktu z klientem. Takie wydarzenie jest potrzebne w naszym mieście. Kiedy zobaczyliśmy ogłoszenie o Targach, pomyśleliśmy, że będzie to jeden z lepszych sposobów na zdobycie kandydatów i możliwość porozmawiania tego samego dnia, kiedy zostawiają nam swoje CV.
Maria Piotrowska i Bożena Semmerling, PKS Sp. z o.o
Od dobrych kilku lat bierzemy czynny udział w tych Targach. Dziś nasze stoisko cieszy się sporym zainteresowaniem. I młodzi ludzie, i starsi przychodzą do nas, żeby dowiedzieć się, co mamy do zaoferowania. Poszukujemy kierowcy konduktora (prawo jazdy kat. D), spawacza, mechanika samochodowego. CV można składać osobiście w sekretariacie w siedzibie firmy i na dworcu u kierownika. Uważamy, że to wydarzenie jest potrzebne, bo daje to szansę na to, aby znaleźć pracę. Targi na pewno powinny być powtarzane. To także świetne doświadczenie. Bierze w nich udział duża liczba młodych ludzi i dorosłych, a także starszych osób.
Rozmawiała Justyna Grzesiowska
Praca czeka ale w Niemczech,Holandii,Francjii,Anglii oraz calej Skandynawii...Podano ze w Niemczech poza Turkami Polacy sa najliczniejsza mniejszoscia czyli polonią.Tak,tak,tak w tych samych Niemczech ktore tak nienawidzi PiS sa miliony polakow i jest ich coraz wiecej!!!
Mam 65 lat i nigdzie nie chcą mnie przyjąć do pracy. Jak tu żyć z marnej emerytury (4,5 tys na rekę).
W tym kraju opłaca się być tylko pracodawcą!!! Jak jesteś pracownikiem to zawsze ktoś Cie mniej lub bardziej wydyma!!!