ERKON rozpoczął w lipcu tego roku realizację nowego projektu, który ma pomóc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy i podnoszeniu ich kwalifikacji. „Mobilne pośrednictwo pracy” ma na celu zwiększenie liczby osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez motywowanie ich do zatrudnienia i zwiększenie liczby pozyskiwanych ofert pracy.
Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jest to innowacyjna forma działań z zakresu pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych.
Grupa docelowa projektu to osoby niepełnosprawne bezrobotne i poszukujące pracy ze wszystkimi stopniami niepełnosprawności w wieku aktywności zawodowej z obszaru powiatu grodzkiego i ziemskiego elbląskiego oraz braniewskiego. Realizacja Mobilne pośrednictwo pracy polega na wykonywaniu kompleksowej i zindywidualizowanej usługi poradniczej i doradczej. Głównym zadaniem pośredników pracy będzie obsługa osób poszukujących pracy oraz aktywne pozyskiwanie ofert pracy, poprzez: bezpośrednie nawiązywanie kontaktów i współpracy z pracodawcami stałą aktualizacje ofert, współpracę z członkami lokalnej koalicji instytucji rynku pracy – informuje Krzysztof Grablewski
Pomysłodawcy przewidują, że w ramach projektu pozyskanych zostanie miesięcznie minimum 30 ofert pracy, poradę zawodową otrzyma minimum 1000 osób, z czego około 50 osób ma uzyskać zatrudnienie.
Przez realizację usługi Mobilnego pośrednictwa pracy w 4 gminach o charakterze miejsko - wiejskim zwiększy się dostęp osób niepełnosprawnych do ofert pracy, tym samym osoby te podejmą pracę. Zatrudnienie znacząco wpłynie na jakość życia, poczucie własnej wartości oraz dalsze decyzje życiowe osoby niesprawnej i jej rodziny – dodaje Grablewski.