Urzędowi Celnemu w Elblągu grozi likwidacja, a trzystu zatrudnionym tam osobom utrata pracy? Zdaniem prezydenta Witolda Wróblewskiego takie mogą być konsekwencje wprowadzenia ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.
21 października posłowie przyjęli ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Przewiduje ona integrację pionów skarbowości, które dziś działają oddzielnie. Zamiast dzisiejszych urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i urzędów celnych powstaną urzędy skarbowe i celno-skarbowe. Zdaniem prezydenta Wróblewskiego wprowadzenie w życie nowych przepisów oznaczałoby najpewniej likwidację Urzędu Celnego w Elblągu i stworzenie tylko jednej placówki celno-skarbowej z siedzibą w Olsztynie. Obecnie ustawa trafiła do senatu, czasu na jakiekolwiek zmiany jest więc niewiele.
Dzisiaj wysłałem wniosek do pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczy on tego, żeby w ustawie o KAS pojawił się dodatkowy zapis, który będzie umożliwiał powstanie urzędu celno-skarbowego na bazie Urzędu Celnego w Elblągu. Zapis, że w województwie może być tylko jeden urząd, spowoduje dla nas duże perturbacje. Naszym zdaniem nie powinno go być w takiej formie, Tych urzędów na województwo powinno być tyle jakie są potrzeby
– mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
Urząd Celny w Elblągu ma szereg zadań, obsługuje przejścia w Elblągu, Braniewie, Grzechotkach, również morskie i kolejowe. W tej chwili zatrudnia 300 osób. Prezydent nie ma wątpliwości, że ten urząd jest potrzebny. Tym bardziej że w przyszłości, w związku z planowaną budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną oraz wprowadzenie odpraw fitosanitarnych, zakres jego zadań jeszcze się zwiększy.
Mamy nadzieję, że wicepremier uwzględni nasze argumenty. W przeciwnym razie to może być kolejny moment, kiedy Elbląg będzie marginalizowany. Podczas wprowadzania reformy administracyjnej również obiecywano, że Elbląg na niej nie straci, a jednak wiele instytucji i oddziałów w naszym mieście zostało zlikwidowanych. Obawiam się, że powołanie jednego urzędu celno-skarbowego w Olsztynie może być takim kolejnym elementem marginalizacji naszego miasta. Stąd mój gorący apel do parlamentarzystów z naszego subregionu, szczególnie tych z PiS, o to, żeby do tego nie doszło
- dodaje Wróblewski.
Komu potrzebny ten urzad?
jeszcze zobaczycie ... dobrą zmianę ....... , bokiem wszystkim wyjdzie...... ,
Bardzo dobrze niech zlikwidują cła itp
Kompletni IDIOCI jesteście baranie łąki,wy którzy piszecie takie bzdety. Ps. Jednak w Elblągu zaczyna być coraz to więcej piszących DURNI,znawców wszystkiego!!!
czytaj: do Elbląga zawita dobra zmiana.
Życie . Inni , jak tracą pracę to k.....nikogo to nie obchodzi . Dlaczego, akurat to Pana zainteresowało . koledzy z PO czy z SLD poprosili ?? Śmierdzi tu na odległość polityką , po pretekstem obrony miejsc pracy .
To kolejny z elementów budowania silnej pozycji Olsztyna, kosztem innych miast. Zamiast rozwijać się poprzez własne możliwości, zagrabia się co roku kolejne instytucje pod siebie. Elbląg jest dużym miastem i powinien tu działać parytet w podziale instytucji administracyjnych. Doświadczenie Niemiec pokazuje, że rozdzielenie instytucji na różne miasta sprzyja całej gospodarce. Dodatkowa budowa przekopu, a co za tym idzie transport międzynarodowy składnia do tego by ten urząd był w Elblągu.
To My wszyscy Elblążanie powinniśmy protestować przeciwko likwidacji Urzędu Celnego w Elblągu.Skoro ma być przekop, to taki Urząd w pobliżu jest niezbędny. To jest tak samo ważne jak czarne marsze, nawołuję do zainteresowania się i poparcia tej petycji u Pana Morawieckiego. Gdzie są wszyscy posłowie z naszego terenu?
POsłowie z naszego terenu palą Mariana
No nie radze tego robić.