W Karczowiskach przez dwa dni królowały miody i zdrowa żywność. Już po raz IX odbywały się tu w dniach 6 i 7 sierpnia IX Targi Pszczelarskie i Tradycji Żywności.
Targi przez dziewięć lat wypracowały już solidną pozycję. Ściągają wystawców i producentów z północnej Polski. To okazja, by zapoznać się ze sprzętem służącym producentom miodu, nabyć potrzebne akcesoria, a przede wszystkim spotkać się z ludźmi „z branży” i wymienić doświadczeniami. Tym bardziej, że elementem Targów były wykłady Zbigniewa Matuli i dra Pawła Chorbińskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
- Miód i zdrowa żywność ciągle czekają na swoje odkrycie. Targi to znakomita okazja, by poznać walory i bogactwo form, w jakich możemy spożywać miód i inne produkty. Moim marzeniem jest, by te targi sławiły nasz region nie tylko w skali regionu, ale całej Polski a także Unii Europejskiej. O tym rozmawialiśmy w tle tej imprezy z organizatorami Targów przez dwa dni – mówi Jerzy Wcisła.
Rozmawiali na tyle skutecznie, że na zamknięcie Targów Jerzy Wcisła i Waldemar Badeński zapowiedzieli, że ich celem jest doprowadzenie do zorganizowania w 2013 roku w Elblągu i Karczowiskach targów ogólnopolskich.
- Organizacyjnie Elbląg jest przygotowany do organizowania takich imprez. Położenie na skraju Żuław – krainy mlekiem i miodem płynącej – też uzasadnia takie przedsięwzięcie. I jest zgodne ze strategią prezydenta Grzegorza Nowaczyka i moją, by Elbląg stawał się prawdziwym centrum regionalnym, wspierającym swój subregion – dodaje Jerzy Wcisła.
Z zaangażowania Elbląga zadowolony są także główny organizator Targów, Waldemar Badeński. We wrześniu dojdzie do spotkania w sprawie rozpoczęcia przygotowań do kolejnych targów. Targi obrosły w atrakcje dodatkowe. Osiem zespołów rywalizowało w konkursie folklorystycznym. W rywalizacji o Puchary przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Jerzego Wcisła zwyciężyli pieśniarze i tancerze z Pasłęka, przed swoimi rywalami z Braniewa. W targach uczestniczył też poseł Piotr Cieśliński, który jednemu ufundował jedną z nagród i zadeklarował wsparcie działań na rzecz poszerzenia zasięgu targów.
Targi cieszyły się też sympatią... aury. 15 minut po zakończeniu spadł gwałtowny deszcz.
Jolanta Małkowska
oprac.JO
JW, jak zwykle, wspiera wszelkie inicjatywy w naszym regionie. Chwała mu za to, tak trzymać.
to było święto miodu bez miodu, wielka lipa !!!!!!
Taka impreza to duża promocja dla naszego regionu. Na andrychowskich Ogólnopolskich Targach Pszczelarskich na miesiąc przed imprezą organizatorzy już mieli 600 potwierdzeń uczestników zbiorowych (grup pszczelarzy z całej Polski). W tych targach wzięło udział ponad 2000 grup pszczelarzy. Nie mówiąc o uczestnikach nie związanych z tą branżą, którzy przyjeżdżają po to aby nabyć miód, propolis i miody pitne. To naprawdę ogromna promocja i trzeba trzymać za słowo pana Jerzego Wcisła, że pomoże w organizacji takich Targów w Elblągu. BRAWO!!! TAK TRZYMAĆ PANIE JERZY!!! GRATULACJE DLA PANA WALDKA BADEŃSKIEGO!!!
Ty kuba5510, nie wiem na jakiej imprezie byłeś, bo na tych targach było całe mnóstwo miodu i wszelkich miodowitości...nawet miód lipowy.
Brawo i gratulacje dla organizatorów!Popieramy inicjatywę PAna JurkaWcisła, by targi rozrosły się do rangi krajowych, a zadwa lata proponuję międzynarodowe:) Ile gości by zjechało, hotele i restauracje w Elblągu byłyby pełne gości!
Tak jest - promować! promować! i jeszcze raz promować - gdzie się tylko da! Tak trzymać !
Od wielu lat kupuję przepyszny miód z pasieki w Żurawcu,uważam że powinniśmy kupować tylko miód z rodzimej, znanej nam pasieki, unikniemy w ten sposób miodu mieszanego z miodem chińskim, pozdrawiam panią Zosię i pana Michała
Ja byłam bardzo zadowolona. Wielkie brawa dla Jerzego Wcisła. Jak zwykle można na Niego liczyć :)
Tak należy promować region brawo Panie Jerzy, będzie Pan bardzo dobrym reprezentantem Elbląga w Warszawie
Badenscy to sa gminy gronowo czy elblag na gronowo to chyba obrazeni