Po wielu miesiącach oczekiwań, sala koncertowa w nowym Ratuszu Staromiejskim po raz pierwszy zapełni się melomanami i dźwiękami najwspanialszych utworów wielkich mistrzów - Mozarta, Rossiniego, Straussa i Lehara. Już 15 stycznia arie operowe, musicalowe, walce i polki zaprezentowane zostaną w wielkim koncercie karnawałowym. Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej pod kierunkiem Marzeny Diakun towarzyszyć będą wspaniali soliści - Anna Fabrello (sopran) i Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton).
- Na koncercie w Elblągu w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i zaproszonych solistów usłyszymy między innymi fragmenty najsłynniejszych dzieł wielkich mistrzów, takie jak Cyrulik Sewilski, Zemsta Nietoperza, Don Giovanni, Wesoła wdówka, Marsz Radetzky’ego czy Nad pięknym modrym Dunajem – informuje Leszek Sarnowski z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Koncert pod patronatem prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka, odbędzie się w nowym ratuszu, przy ulicy Stary Rynek 25, w sobotę 15 stycznia o godzinie 18.00. Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia przed koncertem.
W koncercie zaprezentują się:
Marzena Diakun jest absolwentką dyrygentury symfoniczno – operowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Wiedniu. Doskonaliła swoje umiejętności na ogólnopolskich kursach dyrygenckich; u Jerzego Salwarowskiego, Marka Tracza oraz Gabriela Chmury, a także międzynarodowych kursach pod kierunkiem Colina Mettersa, Howarda Griffithsa, Davida Zinmana oraz Kurta Masura. Debiutowała już na drugim roku studiów w 2002 roku, prowadząc finałowy koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki. Koncertowała z Orkiestrą Opery Polskiej, a także z wybitnymi solistami scen wrocławskich i poznańskich w Niemczech, Szwajcarii i Danii. Jako dyrygent gościnny współpracuje m.in. z orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowej Filharmonii Czeskiego Radia, Sinfonietty w Zilinie, Smash Ensemble, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Wrocławskiej, Śląskiej, Krakowskiej, Rzeszowskiej.
Anna Fabrello jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej. Od roku 2005 solistka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, a także asystentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej. Jeszcze w czasie studiów uczestniczyła w wielu ważnych wydarzeniach artystycznych i koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku i Nadbałtyckie Centrum Kultury, w tym w polskim prawykonaniu Mszy szwedzkiej Johana Romana (Sopot 2002, Kalmar 2003) oraz Kantaty na Wniebowstąpienie Pehrla Figera (Szwecja 2004). W roku 2003 w Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Programu II Polskiego Radia. W swoim dorobku artystycznym ma takie role jak: Eurydyka w operze Orfeusz i Eurydyka Glucka, Kleopatry w operze Juliusz Cezar Haendla, Romildy Kserksesie Haendla, Serpiny w La serva padrona Pergolesiego, Amital w Betulia Liberata Mozarta oraz Zuzanny z oratorium Zuzanna Haendla. Ostatnio z wielkim uznaniem spotkał się występ Anny Fabrello w monumentalnym, rzadko wykonywanym oratorium Beethovena Chrystus na Górze Oliwnej.
Grzegorz Piotr Kołodziej jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Debiutował w 1999 roku na deskach Opery Bałtyckiej jako Figaro w "Cyruliku sewilskim" G. Rossiniego. Od tego momentu kontynuuje współpracę z gdańską operą, gdzie wykonywał między innymi partie: Figara w "Weselu Figara" W. A. Mozarta, Schaunarda w "Cyganerii" G. Pucciniego, Marulla w "Rigoletto" G. Verdiego, Boniego w "Księżniczce Czardasza" I. Kalmana, Homonaya w "Baronie Cygańskim" J. Straussa. W repertuarze oratoryjnym artysta zadebiutował już jako student, wykonując "Stabat Mater". Wielokrotnie wykonywał również "Mszę Kreolską" A. Ramireza. Artysta współpracował również z Operą Narodową w Warszawie, jak również z Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Lubelską, Sudecką, Polską Filharmonią Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Izmiru (Turcja), Cappellą Gedanensis, Operą Dolnośląską, Teatrami Muzycznymi w Gdyni, Lublinie, Łodzi, chórami Akademii Medycznej w Gdańsku i Politechniki Gdańskiej, Orkiestrą Vita Activa, koncertując w kraju i za granicą. W 2007r. artysta rozpoczął współpracę z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie z ogromnym powodzeniem zadebiutował partią Papagena w spektaklu "W krainie Czarodziejskiego fletu" do muzyki W. A. Mozarta. W październiku 2008r. na zaproszenie Polskiego Ośrodka Społeczno - Kulturalnego w Londynie, śpiewak uczestniczył w realizacji opery "Verbum Nobile" St. Moniuszki, wykonując partię Pana Marcina. Do ostatnich osiągnięć artysty należy doliczyć debiut w roli Don Giovanniego na scenie Opery Krakowskiej (kwiecień 2009) w reż. M. Znanieckiego.
Dlaczego nie ma przedsprzedazy? Co jak przyjde i miejsc zabraknie?
Wszystko pięknie Elbląska Orkiestra Kameralna ma lokum w Nowym Ratuszu i wreszcie godne miejsce,tylko na ile osób jest ta sala koncertowa .kiedy te wszystkie kamieniczki rozpoczęte i budowane latami doczekają się zakończenia prac .Czy doczekamy się skończenia zabudowy wszystkiego na Starówce.Wątpię patrząc na to ,czy nie ma chętnych na budowanie .A może trzeba w Polsce ogłosić że są wolne miejsca do zabudowy Starego Miasta.
a zabrakło Ci kiedyś biletów?nie ma obawy...
Do megi: Tak zabraklo.
W Elblągu są ludzie którzy pragną bywać na takich imprezach i słuchać takiej muzyki i śpiewu.Dlaczego tak duże miasto Grodzkie Elbląg nie ma Budynku Opery ,popatrzmy na Pomorze tam jest tak jak powinno być.
to wstyd miec taki niby ratusz to jest smieszna budowla
spojrzcie na ratusz przed wojna a na ten to jest smieszne i wstyd
do meloman: nie kupują więc nie budują
Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem 55 648 50 33. Zarezerwowane bilety można będzie odebrać tuż przed koncertem.
przepraszam bo mieszkam koło ratusza i może coś przespałem, ale kiedy go ukończono w całości??? może tak prawdziwe zdjęcie tego mauzoleum, co by ktoś się nie pomylił.