Jak powinna wyglądać, od czego powinna się zacząć i co zrobić, by trwała jak najdłużej… Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące wolontariatu, uzyskać będzie można podczas szkolenia, które odbędzie się 28 grudnia o godzinie 10.00 w sali kameralnej CKiWM „Światowid”. Wstęp jest wolny.
Szkolenie skierowane jest do osób, które zainteresowane są współpracą z wolontariuszami, jak i przedstawicieli instytucji i organizacji, które zajmują się świadczeniem usług wobec osób niepełnosprawnych.
- Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, jak wygląda prawne usytuowanie wolontariatu na mocy Ustawy o Działalności i Pożytku Publicznego i o Wolontariacie, a także jak rekrutować wolontariusza i nawiązać z nim współpracę - Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - Poruszone będą też kwestie warunków tej współpracy - ubezpieczenia i motywowania wolontariuszy, by zostali z nami na stałe.
Dodatkowo będzie można usłyszeć o tym, jak wycenić własną pracę wolontaryjną w projekcie, a także o wolontariacie międzynarodowym.
Seminarium poprowadzą Ewa Zabłocka-Krasowska i Alicja Kaczmarek. - Pani Ewa jest współzałożycielką Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a także absolwentką podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji projektów Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – informuje Justyna Kozłowska-Dyrla. Druga prelegentka jest studentką Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Gdańsku oraz członkiem i współpracownikiem Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Od 3 lat prowadzi samodzielne szkolenia z zakresu idei wolontariatu oraz w zakresie Programu "Starszy Brat, Starsza Siostra" wraz z MOPS w Gdańsku (ukończyła kurs dla koordynatorów programu). Koordynowała programem "Wolontariat Studencki", programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, a także opiekowała się klubem uczniowskim "Klub-NET", prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Jest też laureatką VI gdańskiej edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" i laureatką konkursu gdańskiej edycji ogólnopolskiego konkursu "Barwy Wolontariatu" - "Niestrudzeni 2006".
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Wolontariat – szkołą wychodzenia z bezradności dofinansowanego ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
Szczegółowych informacji udziela Teresa Miłoszewska pod nr telefonu - 055 611 20 65. Pytania można również kierować na teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.