59 osób z terenu powiatu elbląskiego i braniewskiego, znalazło od lipca tego roku zatrudnienie w ramach projektu „Mobilne pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych”. Jego realizator – ERKON, pozyskał 385 ofert pracy i wydał 178 skierowań do pracodawców.
- Celem projektu jest zwiększenie liczby osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez motywowanie tych osób do zatrudnienia i zwiększenie liczby pozyskiwanych ofert pracy – mówi Krzysztof Grablewski z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, koordynator projektu. - Grupa docelowa projektu to osoby niepełnosprawne bezrobotne i poszukujące pracy ze wszystkimi stopniami niepełnosprawności w wieku aktywności zawodowej, z obszaru powiatu grodzkiego i ziemskiego elbląskiego oraz braniewskiego.
Projekt jest innowacyjną formą działań z zakresu pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych. Pośrednicy pracy od lipca udzielili 108 porad specjalistycznych, 1428 porad zawodowych, wydali 178 skierowań do pracodawców, pozyskali 385 ofert pracy. Dzięki projektowi „Mobilne pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych” od lipca do końca października 59 osób znalazło zatrudnienie.
- Przez realizację usługi Mobilnego pośrednictwa pracy, w 4 gminach o charakterze miejsko – wiejskim zwiększa się dostęp osób niepełnosprawnych do ofert pracy, tym samym osoby te podejmą pracę. Zatrudnienie znacząco wpłynie na jakość życia, poczucie własnej wartości oraz dalsze decyzje życiowe osoby niesprawnej i jej rodziny – prognozuje Krzysztof Grablewski.
Realizowany przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych projekt „Mobilne pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych”, współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Korzystam z usług ERKON zatrudnione tam panie są bardzo mile i starają sie pomóc, kim jest ten Pan, bo chwali sie sukcesami, a na oczy go tam nie widziałem, i watpie ze komus pomógł.