Pierwszego dnia, oprócz seminarium na temat wykorzystania technik multimedialnych w stymulowaniu rozwoju dzieci i młodzieży, były spektakle teatralne i recitale. Na scenie Spotkań zagościły grupy teatralne wspierane przez młodych niepełnosprawnych miłośników aktorstwa. Swoje spektakle zaprezentowali: grupa „Supeł”, Studio Teatralne „Danko" pokazało „Śnieżynkę". Nie zabrakło też dobrze już znanego widowni MSA Teatralnego Studia Młodych „Alter Ego". Tym razem młodzi artyści opowiedzieli historię Żydów w okresie drugiej wojny światowej w spektaklu zrealizowanym w konwencji pantomimy pt. „Pamięć nie ginie". W etiudzie zatytułowanej „Dokąd" na scenie zaprezentowała się Samodzielna Grupa Autorska. Chwilkę po 18.00 Na Scenie Na Piętrze swój spektakl "Moja Mała" zaprezentowali członkowie grupy „Deus ex Machina".
Ale nie tylko przy scenie teatralnej skupiła się publiczność Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. W pierwszym dniu Spotkań otwarto wernisaż fotografii Gennadija Filipowicza pt. „Sztuka jako środowisko rehabilitacyjne" oraz fotografii Ewy i Tomasza Pisarskich pt. „Pejzaż w obiektywie".
Wiele uciech i zabawy przegotowli organizatorzy dla dzieci i młodzieży niewidzącej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach zatytułowanych „Cała naprzód ku nowej przygodzie". Warsztaty rozpoczęły się od gier i zabaw integracyjnych, a zakończyła je prezentacja finalistów konkursu literackiego „Mój przyjaciel" oraz warsztat literacki „Wyprawa do przeszłości".
Pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych zakończył recital jazzowy Bronisława Harasiuka w Kawiarni „Muza".
Fot. Milan