Biznes i polityka to główne tematy najbliższej debaty, która odbędzie się w ramach Forum Debaty Publicznej, organizowanej przez CKiWM “Światowid”. Okazją do dyskusji są zbliżające się wielkimi krokami przedterminowe wybory parlamentarne.
Przypomnijmy, że Forum Debaty Publicznej to inicjatywa CKiWM “Światowid”, która ma pozwolić społeczności lokalnej Elbląga na współudział w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i budować lokalną opinię publiczną poprzez udział w debatach. Gościem pierwszego spotkania był poseł Ryszard Kalisz.
- Forum Debaty Publicznej ma pomagać w rozumieniu tego, co dzieje się wokół nas - mówi dyrektor Centrum Kultury Antoni Czyżyk. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Business Centre Club, który ma pomóc przedsiębiorcom w ocenie, które ugrupowania i w jakim stopniu rozumieją gospodarkę – dodaje.
Forum Debaty Publicznej odbędzie się w środę, 17 października o godz. 18.00 w Galerii Nobilis (II piętro CKiWM “Światowid”, a poprowadzi je wiceprezes zarządu Business Centre Club, Kanclerz Loży Gdańskiej Maciej Dobrzyniecki. Gośćmi elblążan, którzy zechcą podyskutować na gorące i pasjonujące tematy polityczne oraz gospodarcze, będą tym razem przedsiębiorcy oraz przedstawiciele komitetów wyborczych i kandydaci do Parlamentu. Uczestnicy będą rozmawiać m.in. na temat działań partii politycznych w sferze aktywnego uczestnictwa państwa w regulowaniu rynku, poznają pogląd poszczególnych partii w sprawie dotychczasowej polityki prywatyzacyjnej czy samozatrudnienia.
- Zbliżają się wybory i niemal każda partia polityczna w swoich przedwyborczych obietnicach mówi o konieczności wzmocnienia rynku - mówi współorganizator spotkania, przedstawiciel Loży Gdańskiej Business Centre Club w Elblągu Wojciech Macijewicz. - Dlatego na spotkanie zapraszamy kandydatów do Parlamentu oraz przedstawicieli przedsiębiorców, aby porozmawiać o podjęciu działań prowadzących do aktywnego uczestnictwa państwa w regulowaniu rynku.
Istniejący od 1991 roku Business Centre Club jest największą w kraju organizacją indywidualnych pracodawców, a wśród jego członków znajdują się największe międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze itd. BCC koncentruje się na działaniach, których celem jest rozwój polskiej gospodarki, zwiększenie liczby miejsc pracy i pomoc przedsiębiorcom. Członkowie BCC reprezentują w sumie 249 miast.