Jeżeli masz co najmniej 21 lat, wykształcenie minimum średnie, posiadasz dobrą sprawność fizyczną i psychiczną oraz nigdy nie byłeś karany, masz szansę na pracę w Straży Miejskiej. Komendant elbląskich strażników poszukuje obecnie kandydatów na funkcjonariuszy tej formacji mundurowej. Do obsady są dwa etaty.
W tej chwili mamy dwa wakaty, gdyż w ostatnim czasie odeszło od nas dwóch strażników. Chcemy więc uzupełnić te miejsca, bo mamy sporo pracy zwłaszcza w sprawach związanych z porządkiem i czystością w mieście
- tłumaczy Komendant Straży Miejskiej Jan Korzeniowski.
Obecnie w elbląskiej Straży Miejskiej znajdują się 22 etaty dla pracowników mundurowych oraz 1,5 etatu dla pracowników cywilnych.
Można spierać się, czy to dużo, czy mało. Dla mnie jednak nie liczy się ilość, a jakość, w tym przede wszystkim zaangażowanie strażników
- podkreśla Komendant Jan Korzeniowski.
Osoby zainteresowane pracą w Straży Miejskiej mają jeszcze tydzień na składanie swoich aplikacji w komendzie przy ul. Winnej. Stawiane przed kandydatami wymagania nie są zbyt wygórowane. Wystarczy mieć ukończone 21 lat, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz być w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Istotną rzeczą jest również nieposzlakowana opinia, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe oraz zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych. Wśród wymagań dodatkowych pojawia się także ukończony kurs podstawowy strażnika miejskiego.
Do zadań wybranych w naborze strażników, należeć będzie m.in. ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez masowych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego, a także współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń.
W zakres obowiązków przyszłych funkcjonariuszy wejdzie ponadto zabezpieczenie miejsc przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia.
To jednak nie wszystko. Nowi strażnicy miejscy zajmą się także ochroną obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, konwojowaniem dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy oraz doprowadzaniem osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania.
Potencjalni kandydaci na nowych strażników miejskich mogą składać swoje dokumenty od 7 do 21 marca.
Dawaj Adrian ....... raz składaj!
Nie żartujcie, etaty pewnie ju dawno podzielone.
Etaty są już dawno poobsadzane przez jakieś loszki, żeby towarzystwo sobie mogło na ich nogi popatrzeć. Standard.
A będzie na pół etatu? Bo takiemu jednemu naukowcowi brakuje, żeby cały etat uzbierać. :) :) :)
Wzorem innych miast ta formacja już dawno powinna być zlikwidowana.
I po co ta instytucja - chyba dla komendanta, wystarczy pojechać pod ich siedzibę koło banku spółdzielczego i zobaczyć jak fury stoją na zakazie zatrzymywania się i postoju. Raz na godzinę komendant by wyszedł i uzbierał z mandatów na swoją pensję, ale po co i dostanie z podatków
Mieli to gó...o zlikwidować !!!
Zaangażowania strażników nie ma żadnego. Śmieszne!