Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego elbląskiej Policji ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o wywołanie dwóch fałszywych alarmów bombowych w elbląskich szpitalach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek (25 marca) i dotyczyło Szpitala Specjalistycznego w Elblągu. W związku z tą sprawą została zatrzymana 34-letnia kobieta. Kolejne zdarzenie miało miejsce dzisiaj w nocy i dotyczyło szpitala wojewódzkiego. 38-letni sprawca tego fałszywego alarmu został zatrzymany już po dwóch godzinach. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wiążą tych osób ze sobą.
W miniony wtorek około godziny 11. 34-letnia Krystyna O. zadzwoniła pod numer 112 i powiedziała dyżurnemu o niepokojącym pakunku, który może być bombą. Miał znajdować się na terenie Szpitala Specjalistycznego w Elblągu. Wówczas na miejsce zostały skierowane niemalże wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy brało udział w działaniach, między innymi policyjni-pirotechnicy z psami szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych, strażacy, funkcjonariusze CBŚ oraz żołnierze żandarmerii wojskowej. Ponad 170 osób z terenu przychodni zostało ewakuowanych. Wśród nich byli pacjenci i personel. Dzisiaj o godzinie 1.35 dyżurny WCPR w Olsztynie przyjął zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział: „Chciałem zgłosić, że w szpitalu wojewódzkim w Elblągu jest bomba”. Ta informacja została przekazana elbląskim policjantom, którzy jednocześnie przeszukiwali pomieszczenia szpitala, jak również ustalali osobę, która dzwoniła. Ta informacja także nie potwierdziła się, a mężczyzna który telefonował został już po dwóch godzinach zatrzymany przy ulicy Rodziny Nalazków w Elblągu. Okazał się nim 38-letni Sebastian S., notowany wcześniej, między innymi za rozboje. Śledczy nie wiążą tych osób ze sobą. Obydwoje usłyszą teraz zarzuty fałszywego zawiadomienia o bombie. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Art. 224a. Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Jakub Sawicki
KMP Elbląg
Konkluzja jest smutna - psycholi w naszym społeczeństwie jest coraz wiecej!;(
A firma ZUS zabiera psychicznym renty i teraz widzimy co się dzieje.
zlo sie szerzy narkotyki i styl zycia niszczy nasze umyslyyyyyyyyy ......
teraz te dwa debile powinny pracowac w tych szpitalach i odpracowac caly koszt tych interwencji,dac kretynom najgorsza robote
PUBLICZNA KARA CHŁOSTY DLA TAKICH DEBILI!!!
kiepskie te filmiki. mało krwi
Policja trochę się pogubiła w łapankach.
Trzeba być debilem i kretynem życiowym, żeby takie żarty robic
bo wszystkie Krychy to kre...tynki;)