Sobota, 11.07.2026, Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"To już nasza elbląska tradycja". Trwa VI Festiwal Sportów Wodnych

11.07.2026, 18:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
"To już nasza elbląska tradycja". Trwa VI Festiwal Sportów Wodnych
fot. Dominika Songin

Festiwal Sportów Wodnych to impreza dla miłośników wodnych aktywności. Dziś (11 lipca), na rzece Elbląg, trwa VI Festiwal Sportów Wodnych, które odbywają się w ramach Dni Morza. - To już nasza elbląska tradycja – mówiła Paulina Borkowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

 



Oficjalne otwarcie Festiwalu odbyło się o godz. 12:00. Od tego czasu na uczestników czekało wiele atrakcji. Przygotowano m.in. pokazy flyboardu oraz przejażdżki łodziami motorowymi. - Cieszymy się, że pogoda dopisała, bo ostatni tydzień tego nie zapowiadał – przyznała Paulina Borkowska.
 

 

Mamy słońce, więc mamy nadzieję, że elblążanie chętnie wyjdą z domów, przyjdą na Starówkę i skorzystają z atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy. Co ważne - wszystkie atrakcje są darmowe

 

 

– podkreśliła Paulina Borkowska.

 


Z przejażdżki na bananie czy wersalce mógł skorzystać każdy. - Działaliśmy od godz. 12.00 do godz. 16.00 na przystani Grupy Wodnej. Nie było żadnej limitu. Wystarczyło tylko wypisać oświadczenie i można było skorzystać z każdej atrakcji – dodała Paulina Borkowska.

 

 


Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy flyboardu. - Dosłownie latamy nad wodą - opowiadał Przemysław Piotrowiak z fly-board.pl. - Używamy wody, jako siły odrzutowej. Ona wznosi nas na wysokość nawet 20 metrów. Cała siła jest generowana ze skutera i idąc przez wąż do deski pozwala nam się wzbić.
 

 

 

Mam w ręku manetkę i za jej pomogą dodaję sobie gazu tak, jakby ktoś siedział na skuterze i dodawał gazu. Nikt nie musi sterować skuterem. On jest cały czas przeze mnie ciągnięty

 

 

– mówi Przemysław Piotrowiak.

 


Elblążanie przyznawali, że pokazy robiły wrażenie. - Musimy dbać o to, żeby na nic nie wpaść, by przy robieniu salta nie wpaść na wąż. Podpływając do bulwaru, żeby zbijać piątki z ludźmi też muszę być bardzo ostrożny – wymienia Przemysław Piotrowiak. - Jest kilka rzeczy, których trzeba być świadomym, i na które trzeba uważać.
 

 

 

Skuter jest przeze mnie ciągnięty. Waży ok. 300-350 kg, a wąż ok. 300 kg, więc ciągnę za sobą 600 kg. Dlatego staramy się nie latać ciągle prosto, tylko robić "kółka". To nas trochę odciąża. Po takim pokazie bardzo dobrze się śpi, bo wysiłek fizyczny jest spory

 

 

– śmieje się Przemysław Piotrowiak.

 



To nie koniec świętowania na dziś. - Zapraszamy na godz. 21.45, na nocny pokaz flyboardu. W zeszłym roku przyszło na niego wiele osób i mamy nadzieję, że tak będzie i w tym razem – dodała Paulina Borkowska.
 

 

 

Warto przyjść na Bulwar Zygmunta Augusta i zobaczyć, jak wygląda nocny pokaz flyboardingu. Jest to niesamowite widowisko. Podświetlony flyboard daje efekt. Gratulujemy duże emocje

 

 

– stwierdziła Paulina Borkowska.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / VI Festiwal Sportów Wodnych ( zdjęć 144 )
Dodano: 2026-07-11 | fot. Dominika Songin
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +1
    ~ Byliśmy
    17 minut temu

    Szkoda ze nie było statków przecież Elbląg jest miastem na wo. Jest przekop to chyba jednostki wojskowe mogą przepłynąć. Za PRL u przyplynely kutry torpedowe ptzez ruskie wody. Mamy swoje wody i bida. Jakie to miasto morskie bo imprezy to bida oprócz tych co pokaz dawali na skuterach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0579090118408