Trwa zabudowa al. Grunwaldzkiej. Kolejna inwestycja rozpoczęła się właśnie przy skrzyżowaniu z ul. Sadową. Docelowo powstanie tam blisko czterdzieści nowych mieszkań.
Przypomnijmy. Ponadstuletnia kamienica znajdująca się pod adresem al. Grunwaldzka 97 została rozebrana w 2020 roku. Nabywcą nieruchomości została elbląska firma Elzambud, która planuje wybudować w tym miejscu osiedle Grunwaldzki Duet. Kilka miesięcy temu inwestor złożył do miasta wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu.
Każdy z budynków będzie miał 4 kondygnacje nadziemne oraz garaż podziemny. Zaprojektowano 8 miejsc postojowych zewnętrznych oraz 34 miejsca parkingowe w garażach podziemnych (17 w budynku A i 17 w budynku B) – łącznie 42 miejsca postojowe
– informowała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, o planach zgłoszonych przez firmę.
W sierpniu deweloper otrzymał pozytywną decyzję miasta, a pod koniec września przy al. Grunwaldzkiej ruszyły prace budowlane. Docelowo powstanie tam blisko 40 mieszkań. – Na osiedlu zlokalizowane będą dwa kameralne budynki wielorodzinne: Budynek A od strony zachodniej i Budynek B od strony wschodniej. W każdym z budynków znajdować się będzie 19 przestronnych i funkcjonalnych lokali mieszkalnych o zróżnicowanych metrażach – od 38,12 do 85,86 m² - informuje firma na stronie inwestycji. Zapytaliśmy dewelopera o harmonogram budowy i do tematu wrócimy.
Przypomnijmy, że osiedle Grunwaldzki Duet to kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana w ostatnim czasie przy al. Grunwaldzkiej. Niedawno na działce naprzeciwko dworca firma Mytych wybudowała budynek wielorodzinny, a wcześniej Ekobud z Ostródy stworzył miniosiedle na terenie między ul. Okólnik a al. Grunwaldzką.
Źródło: www.facebook.com/Osiedle Grunwaldzki Duet (wizualizacja inwestycji)
No swietnie zasłonia widok tym na Sadowej Bravo!
Super. Coraz to nowe miejsca do zamieszkania, tylko miejsc pracy coraz mniej, opłaty za energię, ogrzewanie, ciepłą wodę, wywóz śmieci,... coraz większe. Niedługo nie będzie mnie stać na własne mieszkanie!
I ZNOWU TO SAMO TYLKO BUDOWANIE BLOKOWISK I PODLANCZANIE DO STARYCH KANALIZACYJNYCH SYSTEMOW APOZNIEJ POWODZIE NAJPIERW TRZEBA ZROBIC NA SZEROKA SKALE ODNOWY LUB CALKOWICIE NOWE SYTEMY KANALIZY I DESZCOWKI A POZNIEJ OTRZYMAC ZGODE NA BUDOWE BLOKOWISK
Słaba inwestycja wcisnięta na siłę , a powinna być połączona scianami z istniejacymi już budynkami . Garaże w piwnicy i na parterze ,a mieszkania dopiero na 1 piętrze nie na parterze . Czemu Ratusz jak ognia boi sie zabudowy Osieka i ciągu przy Tysiąclecia od Zagonowej do Fabrycznej , gdzie królują autohandle. Pewnie się nie doczekamy ,kiedy przelotowa ,ważna arteria Al. Grunwaldzka od Komeńskiego do Rawskiej nabierze wielkomiejskiego wyglądu i bedzie 4 - pasmowa .
Złomowiec na przeciwko ludzie z tych bloków uciekają ale potencjalnym nabywcom współczuję, mieszkam na Politechnice i złomowisko słyszę jak bym miał za oknem.
Obszar Tysiaclecia, Zagonowa, Fabryczna docelowo bedzie mial zmieniony uklad drogowy, dlatego nikt na razie tam nic nie robi.
Ok.40 nowych mieszkan to osiedle?
To interesująca informacja , napisz więcej na ten temat ,bo jedyne co sie nasuwa sensowne to przedłużenie Hetmańskiej poprzez lekkie wyburzenia do skrzyżowania Fabryczna / Malborska / Zagonowa , by Malborską mozna było włączyć się na E7 .
Praktycznie jedno miejsce parkingowe na mieszkanie to jest wrecz karygodne, tym bardzeij ze janusze i tak nie beda parkowac w garazu podziemnym, czy to z oszczednsci czy z lenistwa i tym samym zabierac miejsca postojowe okolicznym mieszkancom.