Rodzice czekali na to od dawna. Przez lata najmłodsi pacjenci z Elbląga do specjalisty musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. Teraz to się zmieniło. W szpitalu miejskim otworzono Poradnię kardiologiczną dla dzieci. Co więcej, w najbliższym zacznie tam przyjmować również dziecięcy endokrynolog.
Rodzice od dawna walczyli o powrót do Elbląga poradni kardiologicznej dla dzieci. Do 2016 roku funkcjonowała ona przy ulicy Królewieckiej 146, jednak NFZ nie przedłużył tej umowy. Od tamtej pory, aby skorzystać z usług specjalisty, najmłodsi pacjenci musieli dojeżdżać do Gdańska lub Olsztyna. Kilka lat temu o ponowne otwarcie poradni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu apelował jeden z mieszkańców. Uzyskał odpowiedź odmowną. Pojawił się więc pomysł utworzenia poradni w szpitalu miejskim. Elblążanie wreszcie doczekali się jego realizacji.
W szpitalu miejskim postała Poradnia kardiologiczna dla dzieci. Działa ona od 6 czerwca
- poifnormowała podczas sesji Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz, radna i rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.
Poradnia kardiologiczna dla dzieci zlokalizowana jest przy ul. Komeńskiego 35, w Przychodni specjalistycznej, w gabinecie nr 35. Czynna jest w poniedziałki i wtorki od godz. 8 do 14, oraz w środy, od godz. 14 do 18. Na wizytę należy wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer (55) 533 03 30 wew. 0.
W najbliższym czasie szpital planuje również uruchomić kolejną poradnię dla dzieci. Tym razem endokrynologii.
Druga poradnia, która ma powstać to Poradnia endokrynologii dziecięcej. Za chwilę zostanie ogłoszony konkurs NFZ. To są dwie poradnie dla dzieci, które będą działały od roku 2022 w szpitalu miejskim. Jedna - kardiologiczna już przyjmuje druga będzie przyjmowała niebawem
- dodała Małgorzata Adamowicz.
Nic się nie zmieniło. Specjalista z Gdańska lub Gdyni chętnie zarobi na pacjencie z Elbląga, a szpitale tylko z nimi mają umowy.
Czyli nie będzie przyjmował kardiolog z Elbląga?
Tylu ludzi umarło tu na covid.
Niestety, nawet medyczny specjalista nie chce się zagnieździć w Elblągu i woli dojeżdżać . Dobre choć to, bo najmłodsi będą mieli namiastkę opieki. Co jest porąbane w tym mieście? WSzZ likwiduje oddziały, nie opłaca się tam zorganizować takich przychodni? Nic się nie opłaca, bo pensje nie zależą od wyniku pracy.
W Elblągu powinien być pełen pakiet usług medycznych.
Ludzie, przeciez to wszystko nie trzyma sie kupy, szpital miejski ledwo dyszy... Przez ostatnie lata zlikwidowano oddzial polozniczo-gienkologiczny i pediatrie, chociaz mial to byc jeszcze nie dawno szpital matki i dziecka Budowa bloku operacyjnego stoi od miesiecy, rozpoczęte remonty wloka sie w nieskonczonsc Oddzial internistyczny praktycznie sie zamyka, bo zostalo 2 lakarzy, mali pacjenci i ich rodzice czekajacy w wielkiej kolejce do poradni chirurgicznej nie maja nawet gdzie usiasc i okupuja trawniki przed budynekiem albo koczuja w samochodach... przyklady mozna mnozyc, a pani rzecznik chwli sie poradnia kardiologiczna???
Problemem tego miasta jest brak specjalistyki na poziomie klinicznym.
heh a w drugiej odnodze tego szpitala po drugiej stronie jezdni - nie przyjmuja tam dorosłych i odsyłaja bezczelnie do innych miast (mimo, że ta specjalizacja jest też i u nich - ale dla wybranych)