Po raz kolejny na sprzedaż wystawiony został teren przy ul. Krótkiej. Miasto chcę za nieruchomość blisko mln zł. Zgodnie z planem zagospodarowania w miejscu tym nabywca powinien wybudować centrum usługowe i wielopoziomowy parking z miejscem na 200 aut.
Prezydent Elbląga ogłosił przetarg na sprzedaż terenu przy ul. Krótkiej. To nieruchomość niezabudowana o łącznej powierzchni 0,33 ha, położona w centrum Elbląga, w otoczeniu nieruchomości o przeznaczeniu usługowo-handlowym i mieszkalnym oraz Parku Planty. Nieruchomość zachodnią granicą styka się z pasem drogowym drogi wojewódzkiej nr 503.
Obecnie znajduje się tam zadrzewiony skwer i parking. Docelowo, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową.
W ramach ustalonego przeznaczenia należy zrealizować obiekt usługowy mieszczący centrum usługowe z wielopoziomowym parkingiem. Nabywca zobowiązany będzie zrealizować w poziomie terenu ciąg pieszy, o minimalnej szerokości 6,0 m, zgodnie z rysunkiem planu. W ramach nowego obiektu należy zlokalizować, w części określonej w rysunku planu, około 200 miejsc postojowych dla samochodów osobowych w wielopoziomowym parkingu, wjazd od ul. Krótkiej - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.
Przetarg odbędzie się 24 sierpnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 912 500 zł.
Czy nie prosciej , gdyby Miasto zlecilo elblaskiej firmie budowlanej budowę parkingu wielopoziomowego w zamian za tereny miejskie pod przxyszle budowy tej firmy . Parking platny przejalby MOSiR , bylyby etaty dla elblążan . A tak slyszymy od chyba 10 lat info o kolejnych nieudanych przetargach . Mamy rok 2020 i chcialbym ,by jeszcze moje dzieci , a nie dopiero ich wnuki zobaczyly ,zabudowane Srodmieście Elbląga i nie nazywały pracownikow Ratusza zacofanymi dziadami kalweryjskimi
Skoro miasto wie co tam ma być zbudowane to niech zbuduje i zarabia na tym pieniądze - co stoi na przeszkodzie? Tą działkę można sprzedać nawet w lepszej cenie ale trzeba pozwolić inwestorowi wolną ręką i no będzie wiedział jaki obiekt postawić by nakłady inwestycyjne się zwróciły a obiekt zarabiał pieniądze. Głęboka komuna w UM ma się dobrze. Prezydent już zbudował za kilkadziesiąt milionów obiekt do którego co roku dopłaca ponad milion na utrzymanie z naszych podatków i już pewnie dopłata do tego Parku Technologicznego przekroczyła dotację unijną a teraz generuje czystą stratę. Aby nauka nie poszła w las to teraz jeszcze zbudują na wyspie spichrzów obiekt pod nazwą Fabryka - ile miasto będzie do niego dopłacać. Grozę spytać "Geniuszy" z ratusza !!!
nie chcę być niegrzeczny ,ale mam od dluższego czasu wrażenie ,że 120 tys. Elbląg zdecydowanie przekracza mozliwości merytoryczno - intelektualne obecnych decydentow na Ratuszu ,dla których miasteczko 40 tys, to górna granica mozliwości wlaściwego zarzadzania i to w latach 80 - tych ub. wieku . Szkoda ,bo my elblążanie ,ktorych z roku na rok coraz mniej w Naszym Mieście tylko cierpimy z powodu takich władz .
Brawo wuj onkel! Tak właśnie jest gdy miasto jest pozbawione burmistrza a zarządza nim wójt.
...i, do tego, mamy dwoch wice prezydentow plus 25 geniuszy w radzie miejskiej- buhahaha