Jarosław Niedojadło, obecny dyrektor Instytutu Politechnicznego, zastąpi Zbigniewa Walczyka na stanowisku rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wyboru dokonało dziś (22 maja) kolegium elektorów uczelni. Czteroletnia kadencja nowego rektora rozpocznie się 1 września.
W piątek, 22 maja, Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu dokonało wyboru Jarosława Niedojadło na funkcję Rektora PWSZ w Elblągu na kadencję 2020-2024. W skład kolegium zgodnie ze statutem PWSZ w Elblągu, wchodzą przedstawiciele wszystkich grup tworzących społeczność akademicką Uczelni. Profesor został wybrany jednogłośnie. Nowa kadencja rektora rozpocznie się 1 września 2020 r.
Dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. Uczelni (ur. 07.08.1960 r. w Elblągu) – specjalista w zakresie technologii maszyn, dyscyplina naukowa – inżynieria mechaniczna. Studia wyższe odbył na Wydziale Mechaniczno - Technologicznym Politechniki Gdańskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Mechanicznym PG w 1995 roku. W latach 1996-2000 kierował Oddziałem Wydziału Mechanicznego PG w Elblągu w randze prodziekana ds. kształcenia. Od początku istnienia PWSZ w Elblągu (tj. od 1998 r.) pełni funkcję Dyrektora Instytutu Politechnicznego. W latach 2002-2007 był Prorektorem ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu.
Dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. Uczelni był Członkiem Komitetu Organizacyjnego Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz jego Zespołu Roboczego. Brał udział w pilotażu poświęconym V poziomowi Polskiej Ramy Kwalifikacji, przeprowadzonym przez Fundację Rektorów Polskich (2015-2017). W latach 2016-2019 był członkiem Specjalnego Zespołu Ekspertów, powołanego przez MNiSW w projekcie pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, a od 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Doradczego, powołanego Zarządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do weryfikacji projektu pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” oraz do opracowania programu praktyk zawodowych dla studiów o profilu praktycznym.
Profesor jest także członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz członkiem zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) Oddział w Elblągu.
Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz jest laureatem Nagrody Specjalnej Prezydenta Elbląga „Za zaangażowanie na rzecz szeroko rozumianej oświaty i nauki”.
Prywatnie mąż Katarzyny, ojciec Justyny, dziadek Zoi i Gustawa, miłośnik muzyki klasycznej.
Źródło: PWSZ Elbląg
Gratulacje
Gratulacje Jarek
Jak można tytułować tego pana profesorem uczelni, skoro nie ma habilitacji? Dr inż. to tylko doktor.
Wicia , Każda osoba ,która ma tytuł naukowy doktor i jest wykładowcą na uczelni , używamy w piśmie i w słowach mówionych panie profesorze ,
~@ emeryt~ chyba Ci się pomyliło ze szkołą średnią? Zwyczajowo używa się tytułu profesor /i tu nazwa Uczelni/ do dr hab. i to tylko na terenie Szkoły Wyższej, koniec kropka.
Tak, chyba Wicia masz rację, tylko w szkole średniej na nauczycieli mówi się "profesor" obojętnie jaki mają stopień. Na uczelniach wyższych rozróżnia się już stopnie naukowe. Jak wykładowca jest doktorem to mówi się pan/pani doktor.
Proszę o informację, jako był WYBÓR! Ilu było innych kandydatów, jaki mieli wybór głosujący.
Lepszy Głodny jak Walec. Miałem zajęcia z jednym i drugim
A był pewnego czasu pan profesor , który nie miał prawdopodobnie matury , Był wykładowcą na wyższej uczelni i wszyscy dostojnicy państwowi zwracali się do tego pana, panie profesorze . Na pewno wiecie kto to był, niech mu będzie lekka ziemia .Obecnie jego syn jest profesorem i wielkim działaczem partyjnym ,