Prezydent Elbląga ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej w 2017 roku. Przypomnijmy, 7 września br. Rada Miejska w Elblągu przyjęła uchwałę dotyczącą realizacji „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w 2015 i 2016 roku z terenu miasta Elbląga”. Obecnie samorząd poszukuje podmiotu, który realizować będzie niniejszy program.
Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs adresowany jest do podmiotów leczniczych (w rozumieniu ustawy z dn.15 kwietnia 2011 r. o działalności lecznicze(tj. Dz.U. z 2016 r. poz.1638 ze zm.), które podpisały kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2017.
Wysokość środków finansowych przeznaczona na realizację programu w 2017 roku wynosi 80.000 zł. Program w całości finansowany jest z budżetu Gminy Miasto Elbląg.
Szczegóły oferty: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/46695
Zobacz: „Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w 2015-2016 roku z terenu miasta Elbląga”
Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
A po co szczepić ?
jezeli rodzice nie chca szczepic dzieci to jest ich sprawa tylko powinni podpisac oswiadczenie ze wiedza jakie moga byc skutki i ponosza za to pelna odpowiedzialnosc a nie scigac rodzicow przez policje i prokuratorow to juz jest gorzej niz panstwo policyjne co wymysla mlotki z urzedu to wszystko trzeba spelniac bo zaraz tylko strasza a kto wychowuje dzieci rodzice i to oni ponosza wszystkie koszty i odpowiedzialnosc
Jedna z nielicznych rozsądnych decyzji elbląskiego samorządu - brawo Pan Prezydent! Szczepienia ratują nas przed groźnymi epidemiami. To wielkie osiągnięcie ludzkości. W Razem ufamy nauce i nie chcemy powrotu śmiertelnych chorób! Uważamy, że państwo ma obowiązek zapewnić obywatelom opiekę zdrowotną zgodną z najnowszym stanem wiedzy medycznej. Dlatego proponujemy rozszerzenie programu darmowych szczepień. Szczepienia są bezpiecznym i skutecznym sposobem redukcji zagrożeń związanych z występowaniem chorób zakaźnych. Ale tylko powszechność szczepień pozwala na pełną skuteczność. (...)
Partia Razem chce wprowadzenia prostej zasady: wszystkie szczepienia ochronne, które są rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, powinny być refundowane. Zabezpieczenie obywateli przed żółtaczką A i B, wirusem HPV oraz kleszczowym zapaleniem mózgu leży w interesie całego społeczeństwa. Dlatego zwracamy się do sejmików wojewódzkich z petycją o stworzenie wojewódzkich programów refundacji szczepień. Wojewódzki program bezpłatnych szczepień zapewni dostęp dla osób, których z racji dochodów nigdy nie byłoby na nie stać. Na zbudowaniu odporności grupowej zyska cała społeczność.