Elblążanie będą mogli korzystać z doposażonego ratownictwa medycznego. Zakończono bowiem projekt polegający na modernizacji infrastruktury i podniesieniu jakości świadczeń w zakresie transgranicznym. Trwał on dwa lata i kosztował prawie 2 mln 200 tys. Euro.
Projekt realizowany był w ramach Programu Współpracy Litwa - Polska - Rosja. Zakończył się z końcem 2014 roku. - Przygotowanie do tego projektu było bardzo długie. Trwało dwa lata i nie wiedzieliśmy czy ten projekt uda nam się zrealizować - stwierdziła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.
Projekt rozpoczął się dokładnie 28 grudnia 2012 roku.
Cały projekt składał się z dwóch zadań. Pierwsze zadanie to roboty budowlane w ramach modernizacji bazy wyjazdowej, a drugie to roboty związane z salą konferencyjną
- opowiada Elżbieta Gelert
Wkład własny do projektu wyniósł ponad 218 tys. Euro (912 tys. zł). - To były pieniądze, które Urząd Marszałkowski, jako nasz właściciel, wyłożył. To nie były pieniądze szpitala, ale nazywa się to wkład własny - tłumaczy Elżbieta Gelert.
Jak zapewnia dyrektor WSZ został podniesiony standard i warunku pracy dla bazy Działu Ratownictwa Medycznego przy ul. Orzeszkowej. Zostało zakupionych 5 ambulansów wraz z wyposażeniem oraz system telemedyczny - 9 defibrylatorów, serwer lokalny ze specjalistycznym oprogramowaniem. - Przede wszystkim chcieliśmy skrócić czas dojazdu do pacjenta i szybko go zdiagnozować - zaznaczył Michał Missan, szef Działu Ratownictwa Medycznego. - Pomoże w tym instalacja w ambulansach systemów łączności cyfrowej.
W Elblągu działają trzy zespoły specjalistyczne, które obejmują swym działaniem cały powiat elbląski.
Mamy w sumie 11 usług, które świadczymy w ramach Ratownictwa Medycznego. W miesiącu robimy w granicach 1,5 tys. wyjazdów w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest to bardzo dużo. Średnia to jest 8-10 wyjazdów na dobę. Nasze zespoły są najbardziej obciążone wyjazdami
- zaznaczył Michał Missan.
Baza Działu Ratownictwa medycznego została wyremontowana zarówno z zewnątrz, ja i od środka. - Warunki bytowe, socjalne dla pracowników bardzo się poprawiły - podkreślił Michał Missan. - Karetki również stacjonują w garażach, które spełniają wszelkie wymogi.
Zakupione zostało również oprogramowanie oraz systemy do wspomagania decyzji, transmisji danych i lokalizacji karetek na potrzeby Działu Ratownictwa Medycznego, a także fantomy przeznaczone do nauki doskonalenia technik ratowniczych.
Przeprowadzone zostały również szkolenia dla lekarzy w ratowników medycznych z Elbląga i z Miejskiej Stacji Pogotowia w Kaliningradzie.
Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 9 mln 126 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosiło ponad 8 mln 213 tys. zł.
I tu wróblewski odwdzięczył się za poparcie w wyborach,P*****e miasto
Pani koordynator ds. praw pacjenta Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu bardzo mi pomogła, dziękuję Pani !!!
No i lansik pełną gębą. Będzie coraz więcej takiego lansu i chwalenia się.Na jesieni wybory.Mam nadzieję ,że mieszkańcy oprzytomnieją i nie powtórzą błędów przeszłości.
Pozdrawiamy Panię Małgosię T. :)))
Cisza o tym KIEDY w Elblągu bedzie dyspozytornia .I cisza kiedy skończą sie jazdy do olsztyna Elbląskich pacjentów bo w Elblągu są szpitale lecz brakuje wszystkich oddziałów.O TYM CISZA.
To ten projekt, w którym zgwałcili tłumaczkę?
Mam nadzieję że ta kobieta nie będzie starowała na kolejną kadencję na posła!!??
według kalkulatora podwyższonego wieku emerytalnego w lutym 2016r powinna przejść na emeryturę