Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat.
W październiku 2012 roku Zespół ds. opracowania „Strategii rozwoju Elbląga 2020+" rozpoczął prace. W jego skład weszli przedstawiciele władz samorządowych Elbląga i sąsiadujących jednostek samorządu terytorialnego, środowiska przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, edukacji i uczelni wyższych, kultury i sportu. Efektem prac Zespołu było przygotowanie projektu „Strategii rozwoju Elbląga 2020+", który został poddany rożnym stopniom konsultacji - pomiędzy departamentami (styczeń 2014) i radnymi Rady Miejskiej w Elblągu (4 lutego 2014). Natomiast od 5 lutego do 14 marca 2014 prowadzone były konsultacje społeczne z mieszkańcami, w ramach których zorganizowano trzy spotkania:
1) 10 lutego - spotkanie otwarte
2) 3 marca - spotkanie otwarte (z powodu braku frekwencji spotkanie nie odbyło się)
3) 13 marca - spotkanie w ramach kawiarenki obywatelskiej, zorganizowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu.
W okresie od 5 lutego do 14 marca 2014 można było także zgłaszać swoje uwagi do dokumentu za pomocą formularzy dostępnych w wersji elektronicznej na stronie www.umelblag.pl oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Łącznie na spotkaniach i za pomocą formularzy zgłoszono 102. uwagi do strategii. Uwzględniono 21. uwag w całości i 8 częściowo. Duża część uwag (49) dotyczyła listy priorytetowych przedsięwzięć strategicznych.
Główne zmiany wprowadzone w strategii pod wpływem uwag to:
* przeformułowanie działań dot. turystyki w celach 1.1. i 4.2.,
* dodanie działania „ochrona przed hałasem" w celu 3.2.
* dodanie działania „współpraca międzynarodowa" w celu 4.1.
* uwzględnienie w założeniach realizacji strategii płaszczyzny społecznej oraz silniejsze zaakcentowanie kapitału prywatnego w płaszczyźnie finansowej.
Pełną lista uwag wraz z odpowiedziami można pobrać na stronie.
UM Elbląg
Konsultacje może i były ale nie z mieszkańcami Elbląga.
Przeczytałem.Lista pobożnych życzeń na miarę XXI wieku. Tylko ani słowa o tym skąd ,wybrane w 2015 roku ,nowe władze PO miałyby wziąć na realizację tego programu PIENIĄDZE !!!
Nie martw się tym drogi chłopcze władze w sosie z Platformy Obywatelskiej już mieliśmy i teraz mamy 200 000 000 zł długu wiećej niż gdzy władzę obejmował Pan Grzegorz Nowaczyk. Specjalnością polityków Paltformy było inwestowanie z kredytów we własne płace i wygody a nawet luksusy . Uwazasz że ktoś w tym mieście ponownie popełni taki błąd jak w 2010 ? Chyba ty i tobie POdobni niePOprawni romantycy ....
Panie Lewandowski ! Nie będę wchodził z Panem w dysputę gdyż znany już jest Pan ze swojego pieniactwa na stronach internetowych. Poza tym popełnia Pan mnóstwo błędów ortograficznych i merytorycznych,prawdopodobnie wskutek braku panowania nad swoją wścieklizną polityczną. Pasuje jak ulał do Pana powiedzonko pewnego klasyka przedwojennego (Marszałka P.): "Pan możesz kury szczać prowadzać a nie zajmować się polityką".