Dziś, 11 kwietnia, o godzinie 9:00 Prezydent Elbląga, Jerzy Wilk, jako gospodarz miasta rozpoczął uroczystości 777-lecia Elbląga, które będą trwały przez 7 miesięcy. Na pierwszy dzień obchodów zaplanowana została konferencja otwarcia, oraz przemarsz przedszkolaków przez Stary Rynek i sesje naukowe.
Data 11 kwietnia nie jest przypadkowa, ponieważ wtedy to właśnie pojawiła się pierwsza wzmianka historyczna o Elblągu. Na dzisiejszej konferencji rozpoczynającej obchody Jerzy Wilk przywitał wszystkich gości i wyraził swoje zadowolenie z nadchodzących dni.
– Rozpoczynamy dziś oficjalne obchody 777-lecia Elbląga. Jest to niezwykła rocznica, ponieważ zwykle obchodzi się okrągłe jubileusze. Tym razem przyjdzie nam przeżywać świętowanie w mieście, którego przeszłość ułożyła się w postaci trzech siódemek: siedmiu stuleci, siedmiu dekad i siedmiu lat - mówił prezydent.
Historia wskazuje, że kronikarz Piotr z Dusburga pod datą 1237 roku zapisał słowa o założeniu nowego grodu, który od nazwy rzeki nazwano Elblągiem - Za dwadzieścia trzy lata będziemy obchodzili 800 lecie naszego miasta. Nie zamierzaliśmy czekać na okrągłą rocznicę dlatego, że siódemka jest w naszej kulturze cyfrą szczęśliwą - tłumaczy prezydent. - Cieszę się, że mogę doświadczyć tych uroczystości. Chciałbym podziękować wszystkim za przybycie i szczęśliwych i wesołych kolejnych 7 miesięcy. Bycie elblążaninem czy elblążanką napawa dumą. Niech te trzy siódemki przyniosą Elblągowi szczęście na ten rok, oraz na lata nadchodzące.
W ramach jubileuszu czeka nas 7 miesięcy przeróżnych wydarzeń, które będą miały miejsce w naszym mieście. Specjalnie przygotowane logo uroczystości przedstawia trzy siódemki ułożone w żagiel. – Jest ono nawiązaniem do tradycji – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, z-ca dyrektor Biura Prezydenta Jerzego Wilka. – Jest to dla nas wymiar wartościowy i historyczny.
Trzy kosy...:(
Wspólną propozycję Business Centre Club, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego przekazano do resortu pracy - poinformowali w piątek Pracodawcy RP. Według organizacji pracodawców skrócony albo zniesiony powinien być też obecny czteroletni okres ochrony przedemerytalnej pracowników. opowiedzieli się za wydłużeniem maksymalnego czasu trwania umowy na okres próbny do 6 miesięcy. Są też za zniesieniem obowiązku podawania przez pracodawcę przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony http://praca.interia.pl/news-stracimy-czteroletnia-ochrone-przedemerytalna,nId,1408704
poczwórne szczęście bo jest najlepszy prezydent miasta z partii psychopatów
KATOLIK - i wierzy w trzy siódemki ???!!!! Może w horoskopy i reinkarnacje też !!!