- Powołałem panią Urszulę Kocięcką na stanowisko prezesa spółki, gdyż potrzebowaliśmy fachowca, osoby z dużym doświadczeniem, z umiejętnościami zarządzania, znającej się na biznesie, ekonomii, finansach. – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
Spółka powołana została przez Radę Miejską pod koniec 2012 r. - Jej głównym zadaniem jest oczywiście budowa Aquaparku oraz rewitalizacja krytej pływalni przy ul. Robotniczej i basenu odkrytego przy Moniuszki. Formuła spółki prawa handlowego ma tę zaletę, że przy inwestycji przez nią realizowanej jest możliwość odzyskania podatku VAT, co byłoby niemożliwe, gdyby inwestycję prowadziło bezpośrednio Miasto. – wyjaśnia prezydent. - Próbowaliśmy zbudować Aquapark w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Niestety żaden z inwestorów, którzy zgłaszali zainteresowanie tą inwestycją, nie złożył dokumentów w trybie przewidzianym dla partnerstwa publiczno-prywatnego, na co wpływ mogły mieć problemy z uzyskanie finansowania bankowego. Poszukaliśmy więc innego rozwiązania. Powołaliśmy spółkę miejska, a to wzmacnia wiarygodność inwestycji wśród analityków bankowych. Prywatni inwestorzy, którzy są zainteresowani Aquaparkiem mogą występować w roli podmiotów partnerskich. Nadal będziemy z nimi prowadzić negocjacje, nie zamykając sobie drogi do rozmów z innymi potencjalnymi partnerami, w tym również poszukiwań partnera w pierwotnej formule pp-p. – uzupełnia Grzegorz Nowaczyk.
Głównym zadaniem spółki jest sprawne przygotowanie i przeprowadzenie procesu inwestycyjnego, jak najlepsze wykorzystanie miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
- Zdaję sobie sprawę, że obecnie istniejąca miejska infrastruktura jest niewystarczająca i mocno zdekapitalizowana. Mam tu na myśli przede wszystkim krytą pływalnię i basen miejski. Budowa Aquaparku, z kilkoma basenami będzie po pierwsze atrakcyjna dla mieszkańców, a po drugie zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta. To będą też nowe miejsca pracy. – dodaje Urszula Kocięcka, prezes spółki Aquapark Elbląg.
Aquapark położony będzie przy ulicach Moniuszki i Spacerowej. Znajdzie się na terenie o pow. około 8,5 hektara powierzchni. W jego skład wejdzie też basen odkryty.
- Ten teren jest idealny pod taką inwestycję – uzupełnia prezydent Elbląga. – Krótko mówiąc – wszędzie będzie blisko – Dolinka, Bażantarnia, Góra Chrobrego, stadion – to wszystko będzie na wyciagnięcie ręki. Powstanie enklawa rozrywki i usług.
Urszula Kocięcka ma wykształcenie wyższe ekonomiczne (Uniwersytet Gdański) i podyplomowe z zakresu bankowości i finansów (Gdańska Akademia Bankowa). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła w dziale ekonomicznym Elbląskiego Kombinatu Budowlanego. Na początku lat 90. związała się z handlem, założyła własną firmę importującą materiały do wyposażenia wnętrz, następnie organizowała pierwsze w Elblągu markety wielkopowierzchniowe, ogólnospożywczy Asco i budowlany Nomi. W 1999 roku zawodowo związała się ze spółdzielczymi kasami oszczędnościowo –kredytowymi. Po połączeniu lokalnej kasy z ogólnopolską strukturą Piast zorganizowała Region Północ tej firmy, uruchamiając nowe oddziały w województwach : warmińsko- mazurskim, pomorskim i kujawsko – pomorskim. Praca ta polegała na wyborze lokalizacji, nadzorze inwestycyjnym, rekrutacji i szkoleniu pracowników a następnie na zarządzaniu pracą 16. jednostkami terenowymi.
Sukcesy zawodowe odnosiła dzięki konsekwencji w działaniu, odpowiedzialności, uczciwości i nastawieniu na realizację celu. Uosabia się z polityką firmy, którą reprezentuje. Potrafi budować zespoły i nimi przewodzić. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie zarządzania.
Urszula Kocięcka jest także aktywna społecznie: była współzałożycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu (1994-2001), członkiem Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych w Elblągu w latach 1998-2004, przewodniczącą Komisji Finansowej Fundacji Elbląg w latach 2002-2008, jest przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Elbląskiego Banku Żywności (od 2002). Jest bezpartyjna. Jak sama podkreśla, jej największym życiowym sukcesem są dwie wspaniałe, dorosłe już córki i niespełna 3-letni wnuk. Wolny czas spędza aktywnie, regularnie uprawia aquaaerobik, jogę, turystykę. Czyta literaturę biograficzną.
Firmy zainteresowane współpracą w ramach realizacji inwestycji zapraszamy do kontaktu:
UM Elbląg
To skandal , jeszcze trochę i nie będzie się można do niczego przyczepić !
Zawsze można - do wagonu tramwajowego....
Aquapark wirtualny, inwestorzy wirtualni,spółka prawdziwa i pensja dla pani prezes Z NASZYCH KU..WA PODATKÓW płacona jak najbardziej prawdziwa !!! Macie tupet panowie z PO. Nawet komuchy tak nas bezczelnie nie rąbały po kątach. A możeby tak po roku ,jeśli pani prezes nie znajdzie inwestora - co jest oczywiste - ODDA swe nienależnie pobrane za niewykonaną pracę wynagrodzenie i pokryje z własnych pieniędzy roczne koszty funkcjonowania spółki ?
to tylko w elblągu u nowaczyka możliwe jest być prezesem czegoś czego nie ma
Śmiechu warte-obiektu nie ma mowa o aquaparku a już jest Prezes może i pensja też.SKANDAL!!!! Lejcie dalej wode to kąpielisko miejskie sie napełni wodą za darmo.Na dzień dzisiejszy to Elblążanie jadą do Braniewa bo w Elblągu budują a nic nie widać by był obiekt.Ciekawi mnie jedno jeśli powstanie aquapark to będzie miniaturka jak inne obiekty rekreacyjne które są w Elblągu.
KIEŁBASA WYBORCZA
jak wy ludzie marudzicie. najlepiej zeby wszystko samo od tak powstało. Robią zle nie robią tez nie dobrze. może rzeczywiście zróbmy Elbląg miastem emerytów i rencistów odstraszajmy wszystkich inwestorów bo po co tu oni nam i będzie happy.
W Elblągu aquaparku nie będzie. W marcu Malbork rozpisuje przetarg na budowę takie obiektu. Mają wszystkie potrzebne dokumenty i pieniądze. Jak tylko wbiją pierwszą łopatę - Elbląg może zapomnieć o wodnych szaleństwach.
czy kolejne gniazdo dla swity zapewne?czy jesli spolka nieprzyniesie zakladanego dochodu jej czlonkowie oddadza pensje za lipe?ba... skoro bedzie generowac koszty przez dlugi czas z racji etatow to start zacznie od splacaniu dlugow... czy tez moze miasto pomoze da budynek oplaci media samochody komorki wyjazdy sluzbowe itp?wiecie moze
Po referendum plany się zmienią i ludzie i znów Elbląg bez obiektów.