Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w woj. warmińsko-mazurskim. Chętni do pełnienia służby mogą składać dokumenty do 7 października 2022 r.
Na osoby, które z wynikiem pozytywnym przejdą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, czeka 20 etatów w oddziałach celnych w Bezledach, Gołdapi i Korszach. Ciekawa praca, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, korzystne warunki finansowe a także możliwość otrzymania emerytury po 25 latach służby - takie warunki oferuje chętnym Służba Celno-Skarbowa.
Jak wygląda rekrutacja?
Proces kwalifikacyjny do służby składa się z kilku etapów:
• złożenie niezbędnych dokumentów
• test wiedzy
• test psychologiczny
• test sprawności fizycznej
• test kompetencyjny
• rozmowa kwalifikacyjna
• ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do Służby w Służbie Celno-Skarbowej
• weryfikacja danych zawartych w złożonych dokumentach.
Wymagania
Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może być osoba będąca obywatelem polskim, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, korzystająca z pełni praw publicznych, ciesząca się nieposzlakowaną opinią, posiadająca stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku, nie karana.
Co można zyskać?
Służba Celno-Skarbowa oferuje dużo perspektyw zawodowych. Zapewnia liczne szkolenia umożliwiające zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, a co za tym idzie dają szerokie możliwości rozwoju zawodowego. To formacja zatrudniająca wykwalifikowaną kadrę, wyposażona w nowoczesny sprzęt.
Nowozatrudniony funkcjonariusz może liczyć po przyjęciu do służby na uposażenie zasadnicze i różnego rodzaju dodatki i premie – np. dodatek za stopień służbowy dodatek za wieloletnią służbę, dodatek kontrolerski, dodatek za służbę w porze nocnej, dodatek za przedłużony czas służby oraz inne uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami, a także nagroda roczna (czyli tzw. trzynastka). Dodatkowym atutem zatrudnienia jako funkcjonariusz Służbie Celno-Skarbowej jest dodatkowy urlop wypoczynkowy oraz możliwość nabycia praw do emerytury mundurowej po 25 latach służby.
mł. asp. Marta Rosiak
Oficer Prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Witam czytając listę dodatków dziwię się że w ogóle oni muszą przychodzić do pracy,lepiej niech siedzą w domu i nie tracą na dojazdy-paranoja--- nie wszyscy ale część z nich stoi na a raczej leży na pustej granicy, wiele osób miało z nimi do czynienia podczas odpraw i zastanawiam się czy oni wszyscy przechodzili test psychologiczny-najbardziej mają wpojoną arogancje i zarozumiałość i najzwyklejszą złośliwość, tak więc niektórym pasuje takie darmozjadowanie.(telewizorek)