Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Zagrali dobry mecz, ale przegrali. Meblarze kończą rok porażką z Chrobrym

13.12.2017, 20:45:40 Rozmiar tekstu: A A A

Minimalną porażką zakończył się ostatni w tym roku mecz piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg w PGNiG Superlidze. W spotkaniu 15 kolejki elblążanie przegrali przed własną publicznością z Chrobrym Głogów 28:29. Elbląski zespół mimo przegranej rozegrał w środę dobry mecz. Jeszcze w 58 minucie prowadził jednym trafieniem. Niestety w ostatnich sekundach stracił dwie bramki i tym samym poniósł jedenastą porażkę z rzędu.

Niemal całe środowe spotkanie było wyrównane. W pierwszej połowie kibice co chwila oglądali na tablicy wyników remis. Walka bramka za bramkę trwała do 15 minuty. Wówczas Chrobry odskoczył gospodarzom na trzy bramki różnicy (7:10). Meblarze jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołali zniwelować stratę i na przerwę obie ekipy udały się przy wyniku remisowym 14:14.

Tuż po wznowieniu meczu, elbląski zespół wyszedł na prowadzenie 16:14. Chrobry odpowiedział pięcioma z rzędu trafieniami i zrobiło się 19:16 dla gości. Głogowianie w 47 minucie zwiększyli swoją przewagę do pięciu bramek (25:20) i wydawało się, że mecz mają już pod kontrolą. Nic jednak mylnego. Niesamowity zryw Meblarzy i sześć kolejnych trafień sprawiły, że nagle losy spotkania odmieniły się i to gospodarze w 52 minucie wyszli na prowadzenie 26:25. Na dwie minuty przed końcem meczu Meble Wójcik wygrywały 28:27, jednak końcowe sekundy należały do gości, którzy zdobyli dwie z rzędu bramki i ostatecznie zwyciężyli w Elblągu 29:28.

Meble Wójcik Elbląg - SPR Chrobry Głogów 28:29 (14:14)

Meble Wójcik: Kiepulski 1 - Grzegorek, Janiszewski 4, Szopa 1, Nowakowski 1, Pi. Adamczak 1, Netz 8, Moryń 4, Koper 8.

Chrobry: Stachera, Kapela - Zdobylak 3, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 6, Klinger 3, Babicz 1, Gujski 4, Tylutki 1, Biegaj 4, Orpik 2, Krzysztofik 3, Rydz 1.

Kolejny ligowy mecz Meblarze zagrają dopiero 17 stycznia. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin.