Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Słaby mecz Meblarzy i wysoka porażka z Wybrzeżem

25.11.2017, 18:58:04 Rozmiar tekstu: A A A

W swoim jedenastym w tym sezonie ligowym meczu PGNiG Superligi, szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg zanotowali dziewiątą porażkę. Meblarze w sobotnim meczu we własnej hali tylko w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla Wybrzeża Gdańsk. W drugiej odsłonie przyjezdni szybko uzyskali bezpieczną przewagę i kontrolowali wydarzenia na boisku, triumfując ostatecznie w Elblągu 29:18. Dla Meblarzy była to siódma z rzędu porażka w tym sezonie.

Wielu elbląskich kibiców liczyło po cichu, że pojedynek z sąsiadem zza między, będzie dla Mebli tym, który przełamie złą passę zespołu prowadzonego przez Jacka Będzikowskiego. Większość fanów Meblarzy spodziewała się wyrównanej potyczki. Tymczasem spotkanie wyrównane było tylko w pierwszych 30 minutach. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Kopera i Janiszewskiego prowadzili w 5 minucie 2:0. Gdańszczanie szybko jednak potwierdzili, że do Elbląga przyjechali po komplet punktów. Wybrzeże w ciągu kolejnych trzech minut zdobyło trzy bramki i objęło prowadzenie. Od tej pory przyjezdni uzyskali lekką przewagę, którą potwierdzili czterobramkowym prowadzeniem po pierwszej połowie 13:9.

Początek drugiej połowy zdecydował o losach całego meczu. Najpierw w 33 minucie Meblarze stracili Marcina Miedzińskiego, który dostał trzecią karę i w konsekwencji czerwoną kartkę. Na domiar złego za niepotrzebne rozmowy z sędziami, drużyna gospodarzy została ukarana dodatkowymi 4 minutami kary. Wszystko to sprawiło, że osłabiona drużyna Mebli straciła cztery bramki z rzędu i w 39 minucie było już 18:10 dla Wybrzeża. Elblążanie do końca spotkania nie byli już w stanie podnieść się po tym ciosie. W końcówce spotkania m.in. dzięki świetnej postawie swojego bramkarza Artura Chmielińskiego, Wybrzeże powiększyło swoją przewagę bramkową i w ostateczności wysoko pokonało Meble Wójcik różnicą jedenastu trafień.

Meble Wójcik Elbląg – Wybrzeże Gdańsk 18:29 (9:13)

Meble Wójcik: Fiodor, Kiepulski – Grzegorek, Miedziński, Janiszewski 2, Szopa 2, Nowakowski, Olszewski, Adamczak 1, Netz 1, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 4.

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Podobas 2, Bednarek 4, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz, Papaj 6, Kondratiuk 4, Wróbel 3, Adamczyk 1.

W kolejnym meczu Meblarze zmierzą się 2 grudnia na wyjeździe z MMTS Kwidzyn.