Wtorek, 30.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

Piłkarki Kram Startu pokonały Selgros Lublin i wygrały Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga

27.08.2017, 07:00:50 Rozmiar tekstu: A A A

Emocjonujący i pełen zwrotów akcji mecz finałowy Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, obejrzeli dziś kibice, którzy przybyli w sobotni wieczór do Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej. Starcie dwóch najlepszych drużyn turnieju – Kram Startu Elbląg i MKS Selgros Lublin, zakończyło się wygraną gospodyń 23:22. Elblążanki odwróciły losy pojedynku w końcówce meczu, zdobywając zwycięską bramkę w ostatnich sekundach. Tym samym Puchar Prezydenta Elbląga powędrował w ręce elbląskiej drużyny.

Pierwsze dwa sobotnie mecze turnieju, w których Start pokonał Energę AZS, a Selgros rozgromił Vistal Gdynia, rozstrzygnęły, które drużyny zmierzą się wieczorem o pierwsze i trzecie miejsce na elbląskiej imprezie. W pojedynku o najniższą pozycję na podium, Energa AZS Koszalin zremisowała z Vistalem 26:26, ale dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek zajęła trzecie miejsce. W finale natomiast kibice obejrzeli bardzo ciekawy mecz.

Pojedynki Lublina z Elblągiem zawsze obfitowały w mnóstwo emocji i tych nie zabrakło także w sobotę. Pierwsze 20 minut spotkania to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. Co chwila na prowadzenie wychodziła inna drużyna. Dopiero w 26 minucie lubliniankom udało się odskoczyć na różnicę czterech bramek (11:7). Przewagę taką ponownie uzyskały dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, prowadząc 13:9. Start za sprawą Justyny Świerczek i Patrycji Świerżewskiej, przed przerwą zdołał jednak zniwelować stratę do dwóch bramek i po 30 minutach przegrywał tylko 11:13.

W drugiej połowie kilkubramkowa przewaga Selgrosu utrzymywała się jeszcze do 47 minuty. Wówczas lublinianki prowadziły ze Startem 19:15. Od tego momentu gra przyjezdnych stanęła w miejscu, a niesamowity zryw elblążanek i pięć trafień z rzędu (w tym trzy bramki Katarzyny Kozimur) sprawiły, że w 52 minucie Kram Start ponownie objął prowadzenie 20:19. Selgros za sprawą najskuteczniejszej w szeregach lublińskiej drużyny Aleksandry Rosiak na minutę przed końcem pojedynku znów prowadził 22:21. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy, które najpierw po golu Kozimur wyrównały, a następnie po bramce Joanny Wagi w ostatnich kilku sekundach meczu, zdobyły zwycięskie trafienie na wagę triumfu w turnieju.

Kram Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 23:22 (11:13)