Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Rewelacyjna forma szczypiornistek Kram Startu. Elblążanki rozbiły w Gdańsku AZS Łączpol

26.02.2017, 18:55:24 Rozmiar tekstu: A A A

Kroczące w ostatnich meczach od zwycięstwa do zwycięstwa piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg, odnotowały kolejną ważną wygraną. Elblążanki w niedzielnym spotkaniu 19 kolejki PGNiG Superligi wręcz zdemolowały na wyjeździe AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Spotkanie z nieobliczalną i groźną ekipą z Trójmiasta rozstrzygnęło się praktycznie już w pierwszej połowie, po której Start prowadził 12 trafieniami. Po przerwie elbląski zespół utrzymał bezpieczną różnicę i ostatecznie triumfował 35:22.

Mecz w Gdańsku od samego początku układał się dobrze dla Startu. Wspierane przez liczną grupę swoich kibiców elblążanki, już po 9 minutach wysoko prowadziły 6:1. Taką też pięcio-sześciobramkową przewagę utrzymały do ostatnich minut pierwszej połowy. Między 27 a 30 minutą elbląski zespół popisał się wzorową skutecznością i zdobywając pięć bramek z rzędu, schodził na przerwę wygrywając 22:10.

Na początku drugiej odsłony przyjezdne powiększyły swoją przewagę do 14 trafień (24:10 w 33 minucie) i praktycznie było już po meczu. Gdańszczanki próbowały gonić elbląską drużynę, ale zdołały zbliżyć się do Startu jedynie na różnicę dziesięciu bramek (22:32 w 51 minucie). Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy 35:23.

Dla Kram Startu to siódmy zwycięski mecz z rzędu od 28 stycznia (wliczając wszystkie spotkania w lidze, Pucharze Polski i Challenge Cup), czyli od momentu porażki z Zagłębiem Lubin 20:21. Dla elblążanek to także siódma kolejna ligowa wygrana na wyjeździe.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Kram Start Elbląg 23:35 (10:22)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Górna 8, Hartman 2, Cirjan 2, Mazurek 2, Świerczek 2, Skonieczna 3, Stachowska 2, Żukowska 1, Masna 1, Kalska, Tomczyk

Kram Start: Szywerska, Powaga - Świerżewska 7, Lisewska 6, Kwiecińska 5, Balsam 4, Andrzejewska 3, Grobelska 3, Stokłosa 3, Waga 2, Dankowska 1, Jędrzejczyk 1, Szopińska, Gerej.

W kolejnym ligowym meczu Kram Start zagra 1 marca u siebie z Olimpią-Beskind Nowy Sącz. Początek spotkania o godz. 18.