Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Meblarze wygrali z Pomezanią i zagrają o Puchar Prezydenta Elbląga z Wybrzeżem. Zobacz zdjęcia z meczu

26.08.2016, 22:02:43 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg w drugim piątkowym meczu turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga, pokonali Pomezanię Malbork 25:21 i w sobotę wystąpią w finale imprezy. Mimo zwycięstwa gra elbląskiego zespołu nie wyglądała najlepiej. - Zagraliśmy dziś bardzo słabo - określił występ swoich zawodników trener elblążan Jacek Będzikowski.

Meblarze już raz zmierzyli się z Pomezanią podczas obecnie trwającego okresu przygotowawczego Dokładnie przed tygodniem pokonali rywala na jego terenie 27:20, w trakcie IV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Po tamtym zwycięstwie, tym razem elblążanie nieco zlekceważyli pierwszoligowców z Malborka. Mimo iż elbląski zespół prowadził od pierwszej do ostatniej minuty meczu, nie zostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia.

W pierwszej połowie Pomezania dotrzymywała kroku grającym o poziom wyżej elblążanom. Jeszcze w 18 minucie rywale po trafieniu Marka Boneczki przegrywali różnicą tylko jednej bramki 4:5. W kolejnym minutach Meblarze odskoczyli rywalom na kilka bramek, prowadząc w 27 minucie nawet 12:7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Mebli 13:10. W drugiej odsłonie skuteczność gospodarzy wzrosła. Po trafieniach Mikołaja Kupca, Piotra Adamczaka, Adama Nowakowskiego i Grzegorza Dorsza, podopieczni Jacka Będzikowskiego wygrywali już 16:10. W 52 minucie po bramce Pawła Adamczaka gospodarze prowadzili 24:16. W końcówce spotkania gra Meblarzy zupełnie się jednak posypała. Skwapliwie wykorzystali to Malborczanie, którzy w ciągu siedmiu minut zdobyli pięć bramek, tracąc przy tym tylko jedną. Mecz zakończył się więc niewielką wygraną Mebli 25:21. Niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener Jacek Będzikowski.

Po dzisiejszym meczu nie można być z niczego zadowolonym. Nie zagraliśmy w obronie tak, jak powinniśmy. Nie rozmawialiśmy ze sobą, nie było agresji i komunikacji, a w ataku ruchliwości i zmiany tempa. Można tak wymieniać kolejne rzeczy, których zabrakło. To jest wynik braku koncentracji, bo przyjechała drużyna pierwszoligowa i moi zawodnicy myśleli, że będzie to dla nich spacerek. Drużyna taka jak my, która ma aspiracje do gry w lidze zawodowej musi grać na równym poziomie i na poziomie wyższym niż pierwszoligowy. Pokazaliśmy już, że potrafimy to, ale tylko wtedy, kiedy jest koncentracja i każdy wie, co ma robić i wykonuje swoje zadanie

- podsumował występ swojego zespołu Jacek Będzikowski, trener KS Meble Wójcik Elbląg.

Meble Wójcik Elbląg - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:21 (13:10)

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 2, Adamczak Paweł 3, Janiszewski, Szopa 3, Nowakowski 3, Olszewski, Adamczak Piotr 6, Kupiec 5, Żółtak 1, Tórz 1.

W sobotnim finale turnieju Meble Wójcik zmierzą się o godz. 14 z Wybrzeżem Gdańsk, które pokonało KPR Legionowo 30:24. Wcześniej odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

Komplet wyników I dnia turnieju:
KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 24:30
Meble Wójcik Elbląg - Pomezania Malbork 25:21

Program II dnia turnieju:
sobota (27.8) godz. 12:00 mecz o 3 miejsce: KPR Legionowo - Pomezania Malbork
sobota (27.8) godz. 14:00 mecz o 1 miejsce: Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk