Środa, 15.05.2024, Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

Olimpia Elbląg wygrywa w meczu na szczycie i została samodzielnym liderem

11.11.2014, 14:53:01 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 17. kolejki III ligi Olimpia Elbląg wygrała 1:0 (0:0) z Olimpią Zambrów.

Pierwsza połowa meczu nie zachwyciła kibiców. Optyczną przewagę wypracowała sobie Olimpia Elbląg, ale nie potrafiła przełożyć tego na 100% sytuacje bramkowe. Goście oczekiwali na ataki na własnej połowie i szukali swojej szansy na kontraataki. Dobrze grający w defensywie elblążanie nie dopuszczali Zambrowa do groźnych sytuacji i ani razu nie zagrozili bramce Tułowieckiego.

Gra nieco ożywiła się po zmianie stron, ale tylko przez kilka minut drużyny poszły na wymianę ciosów, pomiędzy 46 a 55 minutą obie drużny stworzyły po kilka groźnych sytuacji. W kolejnych minutach przewagę osiągnęli goście, któzy byli bardzo blisko zdobycia bramki, ale w decydujących momentach strzelali niecelnie. Niespodziewanie to jednak Olimpia Elbląg objęła prowadzenie. W 81. minucie Damian Szuprytowski przejął piłkę przed polem karnym gości, doskonale wyłożył piłkę do Jakuba BOjasa, a ten pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam". Olimpia Zabrów rozpaczliwie rzuciła się do odrabiania strat, ale elblążanie umiejętnie dowieźloi korzystny wynik do końca meczu. Jeszcze w ostatniej minucie meczu wynik mógł podwyższyć Graczyk, ale zmarnował sytuację sam na sam. Olimpia Elbląg po tym zwycięstwie została samodzielnym liderem III ligi.

Kolejny mecz Olimpia rozegra w najbliższą niedzielę o 13:30 z Concordią Elbląg. Będzie to pierwsza kolejna rundy rewanżowej.

Zobacz zapis relacji LIVE - minuta po minucie

Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Jakub Bojas 81

III liga podlasko-warmińsko-mazurska - sezon 2014/2015 - aktualna tabela, wyniki, terminarz