Piątek, 17.05.2024, Imieniny: Weronika, Slawomir, Brunon

Remis ze Stalą Mielec i ogromny zawód dla elbląskich kibiców. Olimpia Elbląg spadła do III ligi

08.06.2014, 18:55:00 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu 34. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg zremisowała u siebie 2-2 ze Stalą Mielec. Oznacza to degradację elbląskiego klubu do III ligi.

Podobnie jak to bywało w poprzednich meczach Olimpia doskonale weszła mecz i rozpoczęła od szybkiego prowadzenia w 10 minucie meczu po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłka trafiłe w pole karne do Olega Ikima, który precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do przerwy żadna z drużyn nie wypracowało już klarownych sytuacji i wynik nie uległ zmianie. Na drugę połowę Olimpijczycy wyszli kompletnie nieskonctrowani, bowiem już 2 minuty od wznowienia gry goście wyrównali za sprawą Głaza, który strzałem głową pokonał Zocha. To nie był koniec dramatu. W 57 minucie Skiba mocnym strzałem z powietrza dał prowadzenie dla Stali Mielec. Na trybunach konsternacja. Olimpia rzuciła się do odrabiania strat, ale jeśli w tak ważnym spotkaniu nie wykorzystuje się rzutu karnego, trudno oczekiwać wygranej. Przed taką właśnie szansą stanął Rafał Leśniewski, który w 66 minucie zmarnował jedenastkę (bramkarz Stali obronił). W doliczonym czasie gry Olimpii udało się wprawdzie wyrównać, po strzale samobójczym, ale remis ostatecznie nie dał 8. miejsca. Jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań z przyznaniem licencji dla innych klubów - Olimpia Elbląg sezon 2014/2015 rozpocznie na szczeblu III-ligowym. To ogromna porażka dla całego klubu jak i miasta Elbląga.

Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2
Oleg Ikim 10, Mateusz Załucki 90 (s) - Sebastian Głaz 47, Damian Skiba 58

Olimpia: Zoch - Lewandowski, Ikim, Sambor, Prusinowski, Sokołowski, Stępień (75. Petrache), Sedlewski, Graczyk (48. Maciejak), Kopycki (72. Kołosow), Leśniewski