Rozbudowa kompleksów sportowych według lokalnych potrzeb, tworzenie małej infrastruktury dla grup, które do tej pory w mniejszym stopniu korzystały z możliwości rekreacji na „Orlikach”’ oraz większe wsparcie dla animatorów – to pomysły na rozwinięcie programu budowy boisk zapoczątkowanego w 2008 roku. Propozycje do ministra sportu skierował poseł Jacek Protas.
- W ostatnich miesiącach obserwujemy pasywną politykę resortu sportu wobec „Orlików” i brak pomysłu na rozwinięcie tego projektu – tłumaczy Jacek Protas – Różnic politycznych nie można przenosić na boiska i nie każdy pomysł poprzedników należy wyrzucać do kosza.Koncepcję „Orlików’ można nadal twórczo rozwijać, tak aby kompleksy boisk stawały się jeszcze bardziej dostępne i atrakcyjne dla mieszkańców i jeszcze pozytywniej wpływały na kondycję Polaków w różnym wieku.
Przez ostatnie lata z myślą o sporcie amatorskim i rekreacji Polaków powstało ponad 2600 wielofunkcyjnych obiektów sportowych wyposażonych w boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, a często posiadających także dodatkowe sportowe funkcje. Tylko w roku 2015 roku odnotowano ponad 28 mln wejść na obiekty.
- Projekt „Orlików” w Polsce już dojrzał i zakorzenił się w lokalnych środowiskach – mówi poseł Protas – Samorządy lokalne mające kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu boiskami są w stanie zdiagnozować, w jakim stanie technicznym są obiekty, jakie są potrzeby mieszkańców i które „Orliki” powinny zyskać nowe funkcje sportowo-rekreacyjne. Kluczową sprawą jest także zapewnienie animatorom lepszych warunków pracy i perspektyw zawodowych. To podstawa, aby boiska jeszcze lepiej spełniały swoje funkcje.
Poseł zaapelował do ministra sportu i turystyki Witolda Bańki o podjęcie współpracy z samorządami w celu stworzenia wieloletniego programu, który wsparłby je w modernizacji obiektów i budowie nowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w ich otoczeniu.
W piśmie czytamy: „ Dzięki takiemu programowi zainicjowano by w skali kraju proces odnowy silnie eksploatowanych obiektów, a z drugiej strony stworzona zostałby możliwość rozbudowy infrastruktury „Orlików” według lokalnych potrzeb. W szczególności warto inspirować finansowo samorządy do rozwijania funkcji lekkoatletycznych oraz rozszerzania rekreacyjnej oferty kompleksów, które mogłaby jeszcze lepiej służyć grupom, które do tej pory w mniejszym stopniu korzystały z obiektów, czyli kobietom oraz osobom starszym.
Dyrektor Biura Poselskiego Posła Jacka Protasa
Piotr Pasternak
Przy takim orliku da się zawsze wygenerować kilka urzędniczych etatów, dyrektor, kierownik trener,a nawet kilku, animator, rehabilitant. Trzeba to wspierać grupy korzystające z pewnością będą wspierać taki rozwój, dopóki koszty będą rozłożone na ogół podatników
Te szmaty z zemsty nawet kosztem dzieci dopną swego,ścierwo nic nie odpuści co było zasługą poprzedników- tak ludzie wybrali a teraz głowy spuszczają "ja nie głosowałem na nich" b często to słyszę, jedynie Skrzydlata i Fabryczna się do nich przyznaje .I PROVIDENT SIĘ CIESZY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystkie ministerstwa w obecnym rzadzie nie mają koncepcji na cokolwiek innego niż całkowite ZAWŁASZCZENIE WŁADZY !!!!