Szpital przy ul. Królewieckiej w najbliższym czasie czekają kolejne remonty i budowa pawilonu onkologicznego. To dla elblążan dobra informacja, bo WSZ planuje w związku z tym poszerzenie świadczeń o stację dializ i hematologię.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu planuje kolejne inwestycje. Pierwszą jest remont dwóch oddziałów. Przetarg na wykonanie tego zadania ogłoszono w czerwcu. Na oferty chętnych WSZ czeka do 1 lipca. Wykonawca będzie musiał nie tylko zająć się modernizacją i przebudową pomieszczeń II i III piętra pawilonu na potrzeby onkologii i chemioterapii. Postępowanie obejmuje również m.in. zakup wyposażenia i sprzętu medycznego.
To będzie dopiero pierwszy krok w kierunku utworzenia przy szpitalu budynku onkologicznego, w którym docelowo będą znajdowały się wszystkie oddziały związane z leczeniem nowotworów. Kiedy miałyby rozpocząć się prace budowlane?
Ta inwestycja jest obecnie na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Wniosek został już złożony do miasta. Liczymy na to, że niebawem otrzymamy decyzję i rozpoczną się wykopy. Oczywiście będziemy o tym informowali, bo inwestycja będzie się wiązała z czasowymi utrudnieniami
- mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu w poniedziałek (24 czerwca) podczas konferencji prasowej.
- Plany mamy dosyć rozległe. Na razie chcemy wyremontować onkologię, w planie jest budowa pawilonu, koło oddziału onkologicznego, gdzie moglibyśmy posadowić stację dializ i przenieść tam dermatologię, razem z reumatologią. (...) Będziemy dążyli do tego, aby uruchomić stację dializ, a także hematologię - będziemy chcieli, aby znalazła się w tym budynku onkologicznym. Te dwie nowe procedury będziemy chcieli uruchomić - dodaje dyrektorka WSZ w Elblągu.
Przypomnijmy. Od 1 lipca w WSZ przestają funkcjonować oddział pediatryczny, oddział niemowlęcy, nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dzieci oraz poradnia neurologiczna dla dzieci. Pediatria od tego dnia będzie działała w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego, do którego zostanie przeniesiona z ul. Królewieckiej.
Chcecie uruchomić oddział hematologiczny a nie macie na razie żadnego hematologa na NFZ.
To macie chyba złe imformacje, bo nocna i świąteczna opieka dla dzieci zostaje na razie w wojewódzkim i z tego co wiem,będzie z tego niezły dym.
w tym szpitalu administracji jest wiecej niz personelu medycznego
Nie mają onkologów i hematologów. To nierealne. Szpital, który nie inwestuje w specjalistów, ale ma aspiracje, żeby mieć oddziały specjalistyczne. Nie polecam.
Mało lekarzy a polskich coraz mniej a tu szmery bajery
To sa bardzo zle informacje. Widac, ze WSZ idzie w specjaliazacje, moze w przyszlosci bedzie prywatyzacja tego szpiyala. Juz dzis zabierana jest pediatria do miejsciego, co dazlej zostanie przeniesione? Koniec koncow bedzie tak, ze do szpitala bedziemy jezdzic do Malborka, juz tak sie dzieje w przypadku porodow.
Może na terenie szpitala "państwowego" wyrośnie kolejna spółka prywatna, tak jak zrobiono z radioterapią. A kto ma udziały w tych spółkach ... Najlepszy biznes to łączenie prywatnego z państwowym.
Szpitalem zarządza baba z PO która jeszcze lupi pacjentów na parkingu. POdle to ale takie są standardy w partii oszustów
Szkoda,że Pani Dyrektor nie potrafi inwestować w ludzi. Będzie fajny, pusty obiekt.
O Pani poseł Gelert niewiele lub prawie w ogóle nie słyszymy ,ale derektorem szpitala jest chyba niezłym . Reasumując powinna swoje sejmowe miejsce oddać komuś młodszemu i aktywniejszemu