Aktorzy Teatru Dramatycznego, którzy zasiedli w jury wybrali trzech najlepszych recytatorów „Turnieju jednego wiersza”, który odbył się w kawiarni „Muza”. W konkursie wzięło udział 19 gimnazjalistów z Elbląga, którzy musieli przedstawić jeden utwór z trudnego repertuaru.
Do wyboru mieli: Wisławę Szymborską, Ewę Lipską, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Adama Zagajewskiego, jednak w repertuarze dominowały wiersze Szymborskiej i Różewicza.
Beata Przewłocka i Jacek Wojciechowski, którzy oceniali gimnazjalistów, podkreślali wielokrotnie, że trzeba czuć i rozumieć to, co się mówi, bo tylko wtedy jest się przekonywującym i prawdziwym.
- Kiedy usłyszałem tytuł wiersza: „Pan Cogito o cnocie” i zobaczyłem młodą dziewczynę, która miała recytować wiersz Herberta, pomyślałem, że coś tu nie tak... ale myliłem się. Swoją interpretacją przekonała mnie. Udowodniła, że wie o czym mówi. Uwierzyłem jej – powiedział Wojciechowski
Jurorzy podkreślali, że twórczość poetów zaproponowanych przez Bożenę Sielewicz jest trudna, szczególnie dla młodych osób, którym ciężko utożsamić się z tymi wierszami. Mimo to większość osób poradziło sobie.
W repertuarze przeważała tematyka poważna, dramatyczna, momentami wręcz tragiczna. Jak wyjaśnił Jacek Wojciechowski łatwiej jest zagrać postać traumatyczną niż pokazać radość, uśmiech i zadowolenie. Udało się to Karolinie Lichocińskiej, recytującej wiersz Szymborskiej „Prospekt” i dlatego otrzymała jedno z pięciu wyróżnień. Pozostała czwórka wyróżnionych to: Bartnik Anna (T. Różewicz „List do ludożerców”), Dziąbkowska Karolina (E. Lipska „Piękny wstyd”), Polak Marta (Z. Herbert „Pan Cogito o cnocie”) i Jesionowska Martyna (W. Szymborska „Allegro ma non troppo”). Natomiast trzy równorzędne nagrody otrzymali Subocz Maciej (W. Szymborska „Minuta ciszy...”), Kotulska Ada (W. Szymborska „Wrażenia z teatru”) i Jakubowska Klaudia (W. Szymborska „Miłość od pierwszego wejrzenia”).