Biblioteka Elbląska zaprasza 2 marca na godz. 18.00 do Sali Audiowizualnej na spotkanie z Ewą Lenarczyk – autorką książek „Zojda z Bieszczad”, „Nasza klasa i co dalej”.
Ewa Lenarczyk urodziła się w Elblągu, w którym mieszkała do matury w 1975 roku. Potem przeprowadziła się do Gdańska. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego pracowała w szkole jako higienistka, później jako ankieterka w Urzędzie Statystycznym, a przez kolejne 9 lat zarządzała Halą Targową na Gdańskiej Zaspie. Dziś zajmuje się marketingiem sieciowym pewnej znanej polskiej marki. Można by o niej powiedzieć, że jest kobietą, która żadnej pracy się nie boi.
Autorka rzez 15 lat mieszkała w malowniczej kaszubskiej wsi Wilanowo, po czym znów przeprowadziła się do Trójmiasta.
Jako pisarka zadebiutowała w styczniu 2010 roku książką „Zojda z Bieszczad”. Jesienią tego samego roku ukazała się jej druga książka „Nasza klasa i co dalej”. W przygotowaniu są kolejne książki: „W poszukiwaniu szczęśliwego domu”, „Cnota dla Machu Picchu” oraz „Nasza klasa, dalsze zmagania”.
Podczas spotkania w Elblągu autorka będzie promować swoją najnowszą książkę, ale również opowie nam o sobie i być może będzie okazja, żeby powspominać czasy spędzone w Elblągu.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
O książce „Nasza klasa i co dalej”
Sabina, Monika, Irenka, Joanna i Ewa to dojrzałe kobiety, którym nie układają się związki małżeńskie. Miłość, która popchnęła je do ołtarza, z czasem wyraźnie traci na sile, a proza wspólnego życia i szara codzienność zaciera uczucie. W ich oczach mężczyźni, których wybrały, są obecnie jedynie karykaturami tych, którzy stali na ślubnym kobiercu. Bohaterki dzięki portalowi Nasza Klasa odnajdują swoje pierwsze, młodzieńcze miłości i nawiązują z nimi ponowny kontakt. Niezwykłym zbiegiem okoliczności losy wszystkich kobiet zaczynają się uplatać w jedną wciągającą sieć.„Nasza klasa i co dalej” w piękny sposób pokazuje trudy partnerskiego współżycia kobiety z mężczyzną. Tłumaczy, dlaczego należy nieustannie dbać o bliskość, szacunek i miłość. Daje nadzieję, przekonując, że najważniejsze są marzenia, a uczucie można, a nawet trzeba odbudować, jeżeli jest ono wielkie, prawdziwe i ponadczasowe.