O godz. 20.00 w sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej wystąpi polsko-ukraińska grupa DAGADANA. Dzisiejszy koncert zespołu będzie częścią trasy promującej ich debiutancką płytę "Maleńka”, nad którą patronat medialny objęły między innymi radiowa "Trójka", serwis aukcyjny Allegro oraz myspace. Bilety na koncert dostępne są na portierni głównej Biblioteki oraz wszystkich placówkach na terenie miasta. Cena 15 zł.
Adam Nowak wokalista "Raz, dwa, trzy" o zespole:
Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli - DAGADANA!!!
Gaba Kulka o płycie "Maleńka"
To jest płyta piękna, bo nie tylko "nowoczesna" w dźwiękowych pomysłach, ale ogromnie, przepraszam, wzruszająca. Wzrusza niekiedy tanecznie i z ogromnym przymrużeniem oka i z właściwą dozą dźwiękowej błazenady, gry cytatów... ale strasznie chwyta za serce i od razu czuję, że tego mi często brakuje w innych płytach, nawet tych najzabawniejszych, najsprytniejszych. Więc kibicuję temu albumowi całym sercem i jestem dumna ze swojego mikro-wkładu w jego powstanie.
DAGADANA jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
Powstanie zespołu to efekt trzyletniej znajomości muzyków. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych - od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach International Summer Jazz Academy. Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona - muzyka - podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie.
Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek. Przy ich udziale stworzy z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.