Sobota, 1.03.2025, Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Kadyńska wystawa

22.08.2008, 22:27:28 Rozmiar tekstu: A A A

Wczoraj w Galerii Nobilis w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" odbył się wernisaż wystawy poplenerowej pn. Kadyny - Wioska Sztuki". Wystawa czynna będzie do końca sierpnia.

Na poplenerowy wernisaż przyszło sporo, bo około 50 osób. Przypomnijmy - od 1 do 5 lipca uczniowie liceów plastycznych z Gdyni, Radomia i Zakopanego oraz uczestnicy pracowni ceramicznych z Elbląga i Gdańska wzięli udział w plenerze ceramiczno – malarskim w ramach projektu pn. „Kadyny – wioska sztuki”. Stajnia Cegielnia i Plaża Srebrna Riwiera w Kadynach (należących do Hotelu Srebrny Dzwon) stały się miejscem pracy twórczej.

Artyści tworzyli pod okiem doświadczonych nauczycieli – Grażyny Bielskiej - Kozakiewicz z Zakopanego, Wojciecha Sęczawy z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Ewy Bednarskiej Siwilewicz - artysty plastyka ze „Światowida” oraz Oli Matulewicz – instruktora plastyki ze Światowida.

Na wystawie w Galerii Nobilis eksponowanych jest 35 prac malarskich, około 40 ceramik i 5 witraży. Wszystkie witraże i kilka ceramik są efektem pracy twórczej elbląskich dziennikarzy, którzy 4 lipca zawitali do Kadyn.

- Wiele prac zasługuje na wyróżnienie. Jestem pełen podziwu dla młodzieży, która była bardzo zdyscyplinowana i nie wychodziła z namiotu- powiedział podczas wczorajszego wernisażu Wojciech Sęczawa z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ja w ogóle bardzo pozytywnie odbieram plener w Kadynach. Lubię takie spotkania twórców, którzy często są początkujący i którzy kiedyś być może będą świetnymi artystami malarzami czy rzeźbiarzami. Trzeba dodać, że Kadyny to bardzo trafione miejsce na organizację takich wydarzeń. Miejscowości nadmorskie mają swój klimat, szum morza, zachody słońca a dodatkowo jeszcze cisza i spokój. W tym roku dodatkowo mieliśmy jeszcze piękną pogodę, więc można było zażyć tego pejzażu- dodał Wojciech Sęczawa.

Wczorajszej wystawie towarzyszył pokaz zdjęć oddających w pełni klimat Kadyńskiego pleneru. Autorką zdjęć jest jedna z uczestniczek pleneru Aneta Sulka.

- Patrząc na te zdjęcia myślę, że w przyszłym roku poszerzymy ofertę pleneru o nową dziedzinę - fotografię – dodała Magdalena Czarnocka – koordynator projektu.

Organizatorami pleneru było Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" i Stowarzyszenie „Jantar". Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

GaL
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96331191062927